Kategorie

Toužíte po krbu? Zkuste plynový...

Chtěli byste doma krb, ale nechce se vám opatřovat palivo a přikládat? Možná byste uvítali některý z plynových krbů, které začínají být docela populární.

Jde vlastně o běžný krb vestavěný do stěny, nebo stojící samostatně, který však spaluje plyn. Díky tomu nemusíte přikládat, krb se snadno reguluje, uklidňující pohled na oheň přitom máte zachován. Na trhu najdete celou řadu plynových krbů. Jedním z tradičních výrobců je například firma Karma Český Brod, která nedávno představila řadu plynových krbů s - nepříliš objevným - názvem Elegance Exlusive.

Topí a umožní pohled na oheň

Krby řady Elegance Exklusive mají výkon téměř 9 kW a jsou vhodné i do větších místností o velikosti až 180 m³. Lze jimi vytápět prostory, ve kterých je možnost připojení na komín. Všechny plynové krby Karma této řady jsou vybaveny ventilátorem, který se automaticky uvádí do činnosti v závislosti na teplotě pláště krbu. Tím je dosaženo maximální tepelné pohody ve vytápěném prostoru. Konstrukce spalovací komory je doplněná keramickými prvky nad hořákem a umožňuje pohled na planoucí oheň, který je srovnatelný s krby na dřevo. Na rozdíl od klasických krbů na pevné palivo tak lze u plynových krbů Karma nastavit požadovanou teplotu v místnosti, kterou plynový krb automaticky udržuje. K maximálnímu pohodlí pro obsluhu je použito dálkové ovládání. Krby Karma jsou vyráběny v provedení na zemní plyn nebo na propan-butan. Jejich cena začíná na 46 000 Kč. Zdroj obrázků: Karma Český Brod

ab
ab
ab
ab
ab