Kategorie

Top zahradnických center

Letošní jarní nabídka pro pěstitele je opravdu pestrá. Průzkum, o co je největší zájem, může být dobrým tipem i pro vás.
Mezi produkty vybereme indickou okurku do skleníku, rajče na balkón, durman na terasu, zimolez na zahradu a žampióny do bytu. Zmíníme se také o mulčovací textilii, která nám pomůže v boji proti plevelům.
Co nám v jarní nabídce zahradnických center nemá ujít?

Do skleníku

Lagenarie – Indická okurka V nabídce semen tykvovitých rostlin najdete novinku letošního roku – novou odrůdu Birdhouse Bottle s hruškovitým plodem, který není pro lagenarii příliš typický. Pěstováním se od „klasické“ lagenarie nijak neliší. Výživná půda, výsadba po zmrzlých a bohatá zálivka – to je vše co potřebuje.

Na balkón

Rajče Minibel Toto je ideální rajče pro ty, kteří mají menší zahradu či jen balkon. Zůstává nízké (45–90 cm), dobře prospívá i v květináči, a tak pro tuto lahodnou zeleninu snadno najdete vhodné místo. Dopřejte této rostlině slunné stanoviště a pochutnejte si na výborných rajčatech.
Pro rajče Minibel stačí pouhý květináč

Na terasu

Durman oranžový Terasová květina se vysazuje do prostorných květináčů na slunné místo. Obrovské (25cm) kalichy, které nádherně voní, kvetou po celé léto až do podzimu. Vyžaduje dobrou hrnkovou půdu. Přezimuje na místě, kde nemrzne. V zimě nepotřebuje velkou péči.

Na zahradu

Lonicera – Zimolez Nová odrůda Dropmore Scarlet je opadavý popínavý keř vhodný pro pergoly, altány, i jako pokryv půdy. Červený květ, uvnitř oranžový, zdobí keř od června do srpna.
Lonicera brownii, odrůda Dropmore Scarlets, je svými nápadnými květy pěknou ozdobou

Mulčovací textílie

Mulčovací černá textilie zabraňuje růstu plevelu a tvorbě půdního škraloupu, odolává slunečním paprskům a mrazu. Pokládá se na záhon v libovolném sponu. Textilie je vhodná také pod okurky, jahody, papriky, rajčata. Při výsadbě živého plotu zabraňuje zaplevelení, textilie je možné zakrýt dekorační mulčovací kůrou, která je na trhu v několika barevných provedeních.

Do bytu

Máslové žampiony Krabici dejte do kuchyně, do spíže nebo do pokoje a postupujte podle přiloženého jednoduchého návodu na pěstování. Zakrátko budete po celé týdny sklízet výtečné, máslově jemné žampiony, o které můžete obohatit leckterý pokrm. Balení o obsahu 7,5 l se vejde do běžné velikosti přenosné přepravky.
Přepravka s máslovými žampiony může být v bytě zdrojem vynikajícího doplňku jídel
ab
ab
ab
ab
ab