Kategorie

Toalety třetího tisíciletí

Také Vám připadá očištění pouhým papírovým ubrouskem konzervativní a zastaralé? Naštěstí už se snad brzy připojíme k zemím, jejichž způsob je mnohem hygieničtější. Podle výsledků průzkumů to vypadá, že stále více občanů ČR by se přiklonilo k omytí vodou.
 

V jižní Evropě či Japonsku je bidet běžnou součástí koupelen, dokonce v méně vyspělých zemích se lidé oplachují vodou. V době, kdy v Japonsku neustále modernizují nadstandardní funkce už tak luxusních toalet, Česká republika stále patří k tzv. papírovým zemím. Tento způsob očisty rozhodně není nejhygieničtější. Navíc zapříčiňuje to, že obyvatelé ČR hojně trpí hemeroidy. Omytí vodou působí preventivně, a také zmírňuje příznaky tohoto nepříjemného onemocnění. Intimní partie jsou velmi citlivé, měli bychom jim proto dopřát náležitou péči.

 

Pořízení bidetu už není tak složité

Mnozí lidé by si bidet rádi pořídili, ale buďto nemají na toaletě dostatek místa nebo se jim nechce do stávající podoby koupelny (toalety) příliš zasahovat. Pokud se řadíte mezi ně, máme pro Vás příznivé řešení. Švýcarská firma Geberit uvedla na trh novou řadu klozetových sedátek Aquaclean, které se dají jednoduše připevnit na Vaše vlastní WC. Jedná se o velmi jednoduchou, nenápadnou konstrukci, která Vám umožní důkladné očištění bez přesouvání se do sprchy. Stačí stisknout tlačítko a ihned po použití WC se vysune sprchovací rameno a příjemným proudem teplé vody omyje vaše intimní partie.
 

Multifunkční WC

Už i na našem trhu se ale kromě těchto jednoduchých řešení objevují také elektronické bidety s mnoha funkcemi, které byly speciálně vyvinuty pro co největší komfort. Kompletní vybavení s luxusní výbavou nabízí kromě již výše zmíněné švýcarské firmy Geberit také česká firma SAPHO z Líbeznic u Prahy. Jejich elektronický bidet Cleanoset má hned dvě spršky, vyhřívané sedátko se zpomalujícím se sklápěním, fén… Mezi tyto nadstandardní funkce dále patří:
 
-dámská sprška (pro intimní hygienu ženy, je účinná v prevenci ženských chorob a velmi vhodná během těhotenství)
 
-anální sprška (je možné i zdvojnásobit účinek stisknutím masážního tlačítka)
 
-osušování (příjemné osušení po dobu dvou minut s vlastním nastavením teploty vzduchu – až do 45°C)
 
-odsávač pachů (po použití toalety se automaticky zapne ventilátor)
 
- osvěžovač vzduchu (aroma náplň je ukrytá uvnitř korpusu)
 
- vylepšený systém čištění trysek (Zajišťuje automatické čištění a desinfikování trysek před a po použití spršky, odstraňuje veškeré nečistoty a ničí choroboplodné zárodky baktérií. Udržuje toaletu vždy hygienicky čistou.)
 
- nastavení spršky (sprška se pohybuje vpřed a vzad, pozici lze nastavit podle velikosti těla)
 
- sterilizační filtr a filtr pevných částic v jednom (účinně desinfikuje vodu, ničí choroboplodné zárodky bakterií a zachycuje nežádoucí nečistoty)
 
- bezpečnostní pojistka (Sedátko je vybaveno senzorem, který aktivuje jeho funkce teprve tehdy, když se uživatel posadí na sedátko.)
 
- úsporný režim (5 minut po použití se zařízení automaticky přepne na elektrický úsporný režim.)
 
 
 

Nároky elektronického bidetu

K této dokonalé hygieně potřebujete pouze elektrickou zásuvku na 220V a přívod studené vody. Přídavný elektronický bidet je možné kdykoliv dodatečně instalovat. Sedátko Cleanoseat je bezpečné pro všechny věkové kategorie. Jeho cena se pohybuje okolo 19tisíc korun.
Info, foto: www.koupelny-sen.cz
 www.geberit.cz
ab
ab
ab
ab
ab