Kategorie

To, co potřebuje každý z nás — křeslo

To, co potřebuje každý z nás — křeslo

Každý má ve své představě vysněného bytu pár prvků, kterých by se ani za nic nechtěl vzdát. Ať už je to kávovar, veliká osázená terasa nebo knihovna přes celou zeď, u poměrně velkého počtu lidí je to něco poněkud jednoduchého, např. křeslo. Inspirujte se jimi právě u nás!

A není to samozřejmě jen tak. Křeslo jako kus nábytku má potenciál prostor oživit a stát se tak nějak automaticky dominantou pokoje, takže rozhodně s jeho koupí nespěchejte — naopak si dejte načas, abyste si skutečně domů přinesli to, po čem toužíte. Obzvlášť proto, křesla všeobecně nebývají vždy úplně levným šprýmem.

Ať už vyčnívá a barevně oživuje prostor nebo splývá, myslete na to, že posezení v křesle je na prvním místě účelné. Přicházíte si tam přečíst knížku, podívat se na moment na televizi nebo si zkrátka oddychnout od pracovního ruchu. Najděte si pro něj tedy místo, kde je případně dostatek světla na čtení, příjemný výhled do pokoje a dostatek klidu.

Také ne každé křeslo skýtající útočiště musí být nutně masivní vypolstrovaný ušák, aby bylo skutečně pohodlné. Mnohdy je design vhodně sklouben s pohodlím a účelností tak, jak by to správně mělo být. Zdánlivě lehčí křeslo je pak mnohem menším zásahem do prostoru a může proto být „náhodně“ přistaveno na tom či onom místě, kde se bude nenásilně skvět.

A samozřejmě barvy! Ať už je to mentolová, zářivě žlutá nebo karmínově červená, nebojte se experimentovat! Zářivá křesla mají potenciál dát pokoji dočista nový nádech a s dopomocí několika málo doplňků změnit atmosféru celého prostoru. V tomto ohledu také bývají velikou výhodou křesla se snímatelnými povlaky, které jsou tak nejen pratelné v pračce, ale dají případně i přešít podle vaší nálady nebo změny vkusu.

Každopádně ať už tak nebo jinak, kombinujte, vytvářejte a budujte si svou domácnost podle svých nejhlubších tužeb, protože koneckonců jste to právě vy, komu ten malý kousek prostoru patří.

Štítky:

křeslo
ab
ab
ab
ab
ab