Kategorie

Tipy na zimní výlety

Tipy na zimní výlety
Vybíráte zimní dovolenou pro sebe anebo třeba přemýšlíte, že nějakým výletem obdarujete své blízké na Vánoce? Hledáte, ale nevíte si rady, kam by bylo nejlepší vyrazit? Poradíme vám.
Zimní sporty

Špindlerův mlýn

Špindl je oblíbenou zimní destinací, kde si užijete spousty zábavy, sportu i nádherné přírody. Svahy nemusíte podvolit jen klasickým zimním sportům jako lyžování a jízdě na snowboardu. Můžete si půjčit také koloběžky, sáňky, vyzkoušet bobovou dráhu, lanové centrum nebo treková kola. Kdo hledá ještě větší relax a odpočinek, jistě ocení aquapark a wellness centrum Vodní ráj. Zimní radovánky si tady zkrátka užije každý dosyta. 

Pančavský vodopád

Krkonošský národní park a ledopády

A teď něco pro odvážlivce, kteří chtějí zažít adrenalin a nákupy vánočních dárků jim zdaleka nestačí. Už jste slyšeli o ledopádech? Jde o druh sportu, který zahrnuje lezení po zmrzlých vodopádech. Vyrazte za tímto zážitkem do Krkonoš, kde se do toho můžete naplno pustit u konce běžecké trasy Buď fit na pravém břehu Labe.

Co je dobré vědět?
Na ledopády mohou pouze předem registrovaní odvážlivci. Registrovat se můžete v rezervačním systému Správy KRNAP a na infu si musíte vyzvednou oprávnění k horolezecké činnosti pro daný den. Pokud není venku alespoň 30 cm sněhu, tak máte po legraci, v tom případě se lezení nekoná. 

Alternativa

A jestli si na něco takového netroufáte, tak zkuste vyhlídku z Labské boudy, ze které je překrásný pohled na ledové království, které vede od Harrachovy jámy přes ledopády v okolí Pančavského vodopádu skálu Krakonošova hlava.

Foto: www.iTas.cz
Snowtubing

Snowtubing

Možná tuhle zábavu znáte z počítačových her, my ale rozhodně doporučujeme prožít si ji na vlastní kůži. Tento rok nově můžete vyrazit do ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích, kde na sjezdovce Horal najdete 150 metrů dlouhou snowtubingovou dráhu. Pro odpočinek je zde k dispozici například termální bazén. 

Pozorování zvěře na Šumavě

Udělejte si parádní rodinný výlet plný překvapení a zážitků. Kousek za obcí Srní se nachází Návštěvnické centrum národního parku Šumava, kde je expozice o životě šelem se zvukovými záznamy a filmy. Následně neváhejte vyrazit na značenou vlčí stezku, kde uvidíte vlčí rodinu. 
Další zvířecí kamarádi na vás čekají o kousek dál - v Návštěvnickém centru na Kvildě. Zde je expozice zaměřena na jelení zvěř a samozřejmě nechybí ani naučný okruh, který vede přímo jelením výběhem, cestou máte velkou šanci potkat i známého rysa Davida. 
Nádhernou zimní krajinou se samozřejmě pyšní celá Šumava. 

Foto: http://www.in-pocasi.cz
Pivní lázně

Lázně
Pokud se vám nechce zrovna sportovat a toužíte se někde pořádně zahřát, zajeďte si za odpočinkem do lázní. Třeba do těch pivních. Čekají vás zde horké koupele, relaxační procedury a samozřejmě nějaký ten zlatavý mok na odreagování. 
Pivní lázně najdete v Praze, v Litoměřicích, v Poděbradech, v Plzni, v Táboře, v Rožnově, Olomouci nebo třeba Ostravě. 

ab
ab
ab
ab
ab