Kategorie

Tipy, jak si vylepšit místo pro home office

Tipy, jak si vylepšit místo pro home office

Home office není dovolená, ale proč se na home office necítit dobře? Poradíme vám několik tipů, jak si zařídit svou pracovní oázu a také několik praktických rad, jak se nenechat doma nachytat.

Pravidlo číslo jedna

Zásadním pravidlem je, abyste se alespoň pokusili oddělit pracovní prostor od míst, kde jinak trávíte volný čas nebo čas s rodinou. Pokud si nemůžete vyhradit samostatný pokoj, zkuste si udělat alespoň vlastní pracovní koutek. Stačí vám stůl, světlo, počítač a hrnek s čajem? Ideální stav! A zbytek věcí ukliďte, ať vás zbytečně nerozptylují a neodvádí od práce.

Náš tip: Ať už máte, nebo nemáte svůj pracovní pokoj nebo koutek, pokuste se alespoň na 30 minut vyběhnout ven na čerstvý vzduch, aby vás to doma totálně neomrzelo a neměli jste ponorku z prostředí.

Pravidlo pravých úhlů

To znamená, že byste měli dbát i na to, jak u stolu sedíte. Vaše lokty, stejně jako vaše kolena, by měly být ohnuté do pravého úhlu. Tak předejdete bolesti zad a hlavy. Proto je zásadní vybrat správně vysoký stůl a k němu správně polohovat své kancelářské křeslo. Na tom byste neměli šetřit.

Papírky, lepíky i magnetky povoleny

Myslíte si, že mít kolem sebe papírky s poznámkami jsou neprofesionální a že magnetky jsou dětinské? Kdepak, použijte vše, co vám práci usnadní a pomůže vám udržet myšlenky a nápady. Navíc vám takové věci zkrášlí a zútulní vaše pracovní místo.

A teď něco pro vaše kolegy!

Přesto, že home office je už běžnou praxí v každé moderní firmě, stále ještě existují rýpaví kolegové, kteří vám to prostě nevěří. A tak jim příliš nenahrávejte a dodržujte zásady HO.

  1. V pracovní době buďte na příjmu a k zastižení
  2. Své kolegy upozorněte předem, že hodláte pracovat z domova
  3. Dopředu si také naplánujte schůzky, kdy se do kanceláře zastavíte, případně si je naplánujte do kalendářů a dejte si meeting online jako skype nebo call
  4. Rozhodně dodržujte všechny termíny a deadliny
  5. Určitě se nechlubte fotkami kafíček na Instagramu a také nemluvte o svých mimopracovních aktivitách, byť je opravdu děláte mimo pracovní dobu
ab
ab
ab
ab
ab