Kategorie

Tipy, jak nabarvit velikonoční vajíčka a další tvoření

Tipy, jak barvit velikonoční vajíčka a další tvoření

Velikonoce jsou tady, a díky lockdownu máme my i naše děti spoustu času na společné tvoření. Pojďme si tento čas zkrátit a užít, nechte se inspirovat naším velikonočním tvořením, které zvládnete vy i vaše ratolesti. 

Minimalistické zdobení velikonočních vajíček je i letos velmi trendy. Jak na to? 

  • bílá vajíčka omyjete vodou a otřete do octu namočeným ubrouskem
  • poté vajíčka obarvíte na požadovanou barvu klasickými koupenými barvami anebo zkuste přírodní způsob barvení vajíček bez chemie
  • na horní část vajíčka nalepíte květinky nebo lístečky 
  • poté domalujete lihovým fixem obličeje a máte hotovo 

Jak velikonoční vajíčka ozvláštnit? Zkuste na bílé vajíčko namalovat očíčka a čumáček jako pro zajíčka a vajíčko pak dokola obalit ubrouskem. Na horní části vajíčka ubrousek zavažte provázkem a máte nápadité uši pro zajíčka. 

Ubrousky jdou využít i jako netradiční způsob zdobení vajíček. Úplně jednoduše zabalíte celé vajíčko do ubrousku a opět nahoře uvážete provázkem, aby vznikly uši. Na dolní část vajíčka nalepte knoflík jako čumáček. 

 

Náš tip: Máme pro vás další nápad na zdobení vajíček možná novým způsobem, zkuste decoupage

Dopřejte si trochu zábavy. Stačí vám k tomu nalepovací očíčka, kousek červeného papíru, lepidlo, lihový fix a třeba vatové tampony, které nastříháte do tvaru oušek. Vše pak nalepíte na vajíčko, zbytek obličeje dokreslíte. Tento způsob zdobení zvládnou hravě i vaše děti. 

Nepovedlo se vám vajíčko vyfouknout, spíš se vám podařilo ho rozklepnout? Vůbec nevadí, do poloviny dejte čajovou svíčku, do druhé poloviny naaranžujte čerstvé nebo sušené květy. Během pár minut máte dokonalou dekoraci třeba na váš velikonoční stůl. 

Je pro vás a vaše dítka složité shánět věci na velikonoční věnec a pak ho ještě motat a zdobit? Tak vezměte čtvrtku, vystříhejte z ní několik papírových vajíček, poté použijte staré odstřižky z látek, které rovněž vytvarujete do vajíčka. Látku nalepte na čtvrtkové šablony, ty potom postupně sestavte do tvaru věnečku a přilepte. Nezapomeňte na stužkové poutko, abyste si mohli věnec pověsit třeba na okno nebo na dveře. 

Velikonoční přáníčko je letošní must have! V dnešní době, kdy pomalu ani nejde navštívit vlastní bříbuzné, uděláte takovou pozorností jistě nesmírnou radost! 

 

Pokud však některé příbuzné navštívit smíte, nezapomeňte se vyzbrojit pořádnou pomlázkou. Jak uplést velikonoční pomlázku vám také poradíme. 

ab
ab
ab
ab
ab