Kategorie

Tipy, jak dodat vašemu bydlení charakter

Stylové bydlení ale není nedostižným cílem ani pro vás. Ve skutečnosti je, jako vždycky, ďábel ukryt v detailu. Poradíme, jak dodat vašemu bydlení šťávu.

Veďte návštěvníka svým bytem

Tím návštěvníkem jste v tomto případě i vy sami. A ne, neznamená to, že máte sami sebe vzít za ruku a vést se bytem jako při nějakém psychoterapeutickém cvičení. Řeč je o vizuální stránce vašeho bydlení. V každé místnost, od hlavního vchodu až po spíž, by mělo být něco, co záměrně upoutá zrak. Začněte zdůrazněním stěn, které má člověk před očima, když stojí u dveří každé místnosti, a pak postupujte  dál (pohled ze židle, z křesel...). Použijte barvu nebo dekoraci, na které zrak zůstane chvíli upoután, takže nebude hned těkat všude kolem. Je to nenápadný trik a hosté si to ani neuvědomí, ale výsledkem je přirozený dojem vyváženosti a optické plynulosti.

Vsaďte na neobvyklé rostliny

Rostlina v sobě kombinuje hned dva důležité prvky: Živou přírodu a dekoraci. To první je takřka automatické, tomu druhému ale musíte trochu napomoci, například právě výběrem vhodného druhu. Doporučuje se cokoli dramatického nebo exotického - samozřejmě pokud se to hodí do našeho klimatu a budete schopni se o to náležitě starat. Podobně poslouží i skupinka menších rostlin, například kaktusů nebo masožravek.

Sezení tak pohodlné, jak jen může být

Většina z nás dělá tu chybu, že jednoduše koupíme sedací soupravu, která vypadá, že dlouho vydrží, a pak ji podle starého zvyku sestavíme čelem k televizi. Zapomínáme na dvě mnohem důležitější funkce sezení: Musí být maximálně pohodlné a zároveň podporovat uvolněnou společenskou náladu. Dbejte na to, aby byl k sezení snadný přístup a aby přímo vybízelo ke slastnému rozvalení. Pokud je samotná konstrukce trochu tvrdší a hranatější, nakupte horu polštářů, které půjdou snadno vyprat.

Pozor na ostré hrany

V tomto případě není řeč o hranách, o které byste se mohli poranit, ale jednoduše o příliš ostrých liniích, které opticky ruší nebo se navzájem perou. Rozhlédněte se po celku místnosti a změkčete přechody tam, kde je vedle sebe příliš mnoho hranatého nábytku. Pokud si nejste jisti, co se tím myslí, vzpomeňte si třeba na to, jak často skládáme pracovní kouty. Psací stůl, na jedné straně policový díl, na druhé skříň... Je to zkrátka příliš mnoho krabicovitých útvarů pohromadě a místnost začíná připomínat spíš skladiště. Uvažujte nad tím, jak pracovat s mezerami a doplnit ostré tvary měkkými textiliemi nebo jinými podobnými prvky.

ab
ab
ab
ab
ab