Kategorie

Terasy z Woodplasticu nabídnou dlouhou životnost a dokonalý vzhled

Terasy z Woodplasticu nabídnou dlouhou životnost a dokonalý vzhled
(komerční sdělení) Woodplastic® (WPC) je kompozitní materiál na bázi dřeva a plastového polymeru vyvinutý před dvaceti lety v USA jako materiál pro podlahy v exteriérech. Díky svému složení eliminuje všechny nevýhody běžných dřevěných desek, jako je sesychání a kroucení, napadení dřevokazným hmyzem či změny barevnosti vlivem slunce či vody.

Na rozdíl od běžného plastu si však WPC zachovává vizuální efekt kvalitního dřevěného povrchu. Je to vlastně uměle vytvořené dřevo složené ze dvou třetin z kvalitní dřevité moučky doplněné polymerem. Proto nabízí extrémní životnost a odolnost ve venkovním prostředí bez potřeby jakékoli údržby.

Úspora nákladů

Náklady na terasu, venkovní podlahu (decking), se obecně skládají ze tří položek – z výdajů na materiál, montáž a údržbu. Dále je třeba započítat průměrnou délku životnosti, tzv. amortizaci. Cena materiálu WPC je oproti běžnému nebo exotickému dřevu vyšší. Vezmeme-li však v úvahu náklady na nutnou povrchovou údržbu dřevěných teras, jejich kratší životnost a mnohá další rizika, vyšší náklady na terasu z WPC se vrátí již za tři roky užívání.

Úspora času a starostí

Terasy vyrobené z WPC nevyžadují žádnou údržbu. Zapomeňte na každoroční olejové nátěry, případně lakování nebo impregnaci dřeva proti povětrnostním vlivům a dřevokaznému hmyzu. O terasu či okolí bazénů z materiálu Woodplastic® se nemusíte téměř vůbec starat.

Dlouhá životnost materiálu

U dřevěných podlah v exteriéru se po určitém čase vždy projeví přirozená změna barvy a povrchu. Díky složení vypadá kompozitní materiál WPC téměř jako dřevo, na první pohled rozdíl nepoznáte. Má však vynikající konzistentní vlastnosti, a díky tomu se u něj zmíněné neduhy dřeva neprojevují. Vaše terasa bude skvěle vzdorovat všem povětrnostním vlivům a také kroucení či rozpadání materiálu.

Dokonalý vizuální efekt

Díky svým vlastnostem jsou výrobky z WPC stálobarevné, nepodléhají změnám odstínu způsobených UV zářením. Dokonce ani působení dráždivých látek – například vody a chemikálií z bazénu – nezpůsobí změnu odstínu. Jen velmi těžko byste hledali na prknech WPC suk nebo povrchové stopy po hmyzu.

Bezpečný protiskluzový povrch bez třísek

Na prknech z WPC můžete chodit bosi bez obav z třísek.  Podlahy z WPC vhodné nejen pro terasy, ale také k saunám, bazénům a do dalších prostor s vyšší vlhkostí. Díky protiskluzové úpravě je riziko uklouznutí za mokra několikanásobně menší než u klasických dřevěných prken.

Ekologicky a zdravotně nezávadný materiál

Materiál WPC je zdravotně naprosto nezávadný, neobsahuje žádné toxické prvky. Navíc jej nemusíte dále povrchově udržovat žádnými nátěry, které obsahují například fungicidy nebo insekticidy. WPC materiál vzniká formou recyklace dřevěných pilin a ve srovnání s těžbou exotických dřevin je šetrnější k životnímu prostředí.

Různá vizuální a pocitová úroveň

Na světovém trhu působí několik desítek výrobců WPC materiálů, kteří se od sebe liší kvalitou a konstrukcí svých produktů. Jedním z odlišujících parametrů je kvalita a úroveň imitace dřevěného povrchu. Levnější materiály mohou být vizuálně i pocitově bližší spíše plastu než dřevu. Je proto vhodné vždy zvolit WPC desky od renomovaných výrobců, kteří zaručují stálou kvalitu materiálu.

Woodplastic® v kostce:

  • Velmi odolný materiál na terasy se zárukou až 25 let
  • Ekonomicky výhodný díky nulové údržbě a žádným nátěrům
  • Stálobarevný a neměnný materiál
  • Krásný na pohled a příjemný na dotek
  • Bezpečný - protiskluzový povrch, bez třísek a štěpů
  • Snadná a rychlá montáž terasy
  • Ekologický a recyklovatelný

Zaujaly vás terasy z Woodplastiku®? Nabídku WPC teras najdete na stránkách společnosti Termok Eko.

ab
ab
ab
ab
ab