Kategorie

Televize jako zrcadlo

Stojíte před zrcadlem a odříkáváte známé zaklínadlo: "Zrcadlo, zrcadélko, pověz že mi, kdo je nejkrásnější na celé zemi?". Zrcadlo se náhle rozsvítí, obraz se změní. Z druhé strany se na vás celkem nečekaně usmívá třeba Rowan Atkinson. I to je možné s novou technologií Magic Mirror – kouzelné zrcadlo.
S technologií Magic Mirror si do svého domova přinášíte kousek skutečné pohádky. Nejde v podstatě o nic jiného, než plochou televizní obrazovku dovedenou k dokonalosti. Když je vypnutá, odráží světlo jako obyčejné zrcadlo. Díky ultraplochému designu je možné si tento technický zázrak zavěsit na stěnu. Zaměnit si pak takovouto "kouzelnou" televizi za obyčejné zrcadlo je skutečně jednoduché.

Zrcadlo, nebo televize?

Zóna budoucnosti

Zmíněné technologické řešení mohli letos obdivovat návštěvníci  prestižního veletrhu spotřební elektroniky  IFA 2006, který se konal v Berlíně. "Kouzelné zrcadlo" zde ve svém stánku (konkrétně v jeho části příznačně nazvané Future Zone – Zóna budoucnosti) představil dánský gigant Philips. Plochý displej obrazovky je zároveň i dotykový, díky tomu se dá lehce a zcela intuitivně ovládat. Pomocí televize-zrcadla se dá i psát,  odesílat vzkazy, obrázky či pošta. Rozvíjením dalších možností této technologie se v současnosti kromě společnosti Philips zabývá i několik dalších firem, např. německá společnost Ad notam.

Takhle pojala expozici na IFA 2006 firma Ad notam
ab
ab
ab
ab
ab