Kategorie

Tajemství servírování

(komerční sdělení) Oběd či večeře jsou často jedinými příležitostmi, při kterých se během dne sejde celá rodina. I proto určitě stojí za to si ony společné chvíle udělat co nejpříjemnější. K tomu přispívá nejen to, co uvaříte, ale také čím nebo z čeho to jíte.
 

Vařením to nekončí

Vzpomínám si, jak u nás byla kdysi na návštěvě jedenáctiletá kamarádka naší dcery. Udělala jsem jim k večeři palačinky, a když jsem je dosmažila, ona holčička se mě zcela vážně zeptala: „A jak je budete servírovat?“ Nejdřív mě to rozesmálo, ale pak jsem nad tím začala čím dál víc přemýšlet. Obvykle jsem totiž palačinky prostě nandala na jednu hromadu, ze které jsme si všichni brali, mazali si je marmeládou ze sklenice a jedli rukama. Byli jsme takhle zvyklí, ale nešlo by to udělat lépe? Dala jsem si tu práci a každému připravila na talíř vlastní porci, pečlivě naaranžovanou a samozřejmě s příborem. Chvála, jaké se ten večer dočkalo mé kuchařské umění, neznala mezí a přitom ty palačinky byly stejné jako vždycky. Jenže, jak známo, oči také jedí a tentokrát jim obzvlášť chutnalo.

Správné stolování pomáhá hubnout

Přestože krásně naservírované jídlo mělo nebývalý úspěch, snědlo se ho ve finále o dost méně než normálně, což ale není nic zvláštního. Zaměřit se na kvalitní stolování se doporučuje i při redukční dietě. Jíme-li například rovnou z hrnce, nemáme kontrolu nad množstvím. Často pak zbytečně sníme víc, než je zdrávo. Mnohem lepší je nandat si menší porci na talíř a poté už si nepřidávat. Pokud navíc použijeme elegantní jídelní servis, na kterém pokrmy vyniknou, a vůbec si dáme záležet na prostření stolu, vychutnáme si celkovou atmosféru a hlad nás přejde mnohem dřív.

Z trouby rovnou na stůl

Obchody s kuchyňským vybavením dnes nabízejí nejrůznější typy jídelních souprav, příborů, sklenic a dalších doplňků, které vám pomohou i z běžného jídla udělat výjimečnou událost. Záleží jen na vašem vkusu a samozřejmě na konkrétním účelu, jaký materiál, tvar či vzory si vyberete. Kromě klasických talířů můžete například vyzkoušet také stále oblíbenější zapékací misky, ve kterých se dá pokrm servírovat z trouby rovnou na stůl a zůstane tak déle teplý. Hodí se nejen na hlavní chod, ale existují i speciální misky na dezerty, jako je suflé nebo Créme Brulée. Obrovský výběr kvalitních značkových výrobků pro stolování najdete v internetovém obchodě Kulina.cz a pokud potřebujete, stejně snadno si tam vybavíte úplně celou kuchyň.

ab
ab
ab
ab
ab