Kategorie

Světlo dodává bydlení život

Světlo je jedním z hlavních zdrojů lidské energie po dlouhá tisíciletí. Špatně osvětlený interiér může způsobit i mnoho nepříjemností.

Spousta světla

Čím více světla má člověk kolem sebe, tím lépe se mu žije. Dětem se v šeru při psaní úkolů rychle unavují oči a také se jim nechce pracovat. V případě, že mají dostatek světla, je situace jiná.
 

Dobře osvětlený domov

Domov je místem, kam se všichni rádi vracíme. V bytě či domě nacházíme klid a pohodu. Není divu, že na obou těchto důležitých hodnotách nese svůj podíl světlo. Často užívanou místností v bytě je jednoznačně předsíň. Projít přes ni musíte několikráte denně. Tato důležitá spojnice bývá většinou tmavší, jelikož nemá dostatek přírodního světla.
 
Proč ji tedy nevybavit kvalitním osvětlením, které nám zaručí, že se při odchodu z domu a pohledu do zrcadla uvidíme v celé své kráse. Světlo volíme na základě velikosti předsíně či haly. V klasické panelákové předsíni postačí obyčejný lustr, bodová světla či nástěnné lampičky. Místnost by neměla být přesvícená, ale ani tmavá. Pokud máme v domě velkou halu, tak se do ní hodí honosný lustr, který návštěvu uvítá a jeho světlo ji doslova pozdraví.
 

Dostatek světla pro práci i zábavu

Velice populární místností k rodinným debatám je kuchyň. Kdo z vás nepozoroval maminku či babičku při vaření! Osvětlení kuchyně je důležité a musí být provedeno správně. Nástropní světlo by mělo být umístěno přímo nad stolem, kde se jídlo konzumuje. Naopak nad kuchyňskou linkou, kde se vaří, by měla být umístěna malá lampička. Ta by měla dostatečně ozářit práci na kulinářském zážitku i obyčejné bramboračce. Při umístění lampičky musíme dbát na to, že světlo nesmí svítit kuchaři do očí a mělo by pokrýt větší část pracovního stolu.
 
V obývacím pokoji se usazují návštěvy, sledují se v něm důležitá fotbalová utkání a také řeší ty nejdůležitější rodinné záležitosti. Právě proto by nejvýznamnější místnost celého bytu měla být nejdůstojněji osvětlena. Pokud máme nádherný lustr v hale, neznamená to, že musíme mít ještě větší v obýváku.
 
 
Osvětlení většinou největšího pokoje by mělo být stylové a hlavně kvalitní. O centrální světlo se může opět postarat lustr. V případě sledování televize se dá prostor rozdělit pomocí vhodně umístěných stojacích či stolních lampiček. Nasvítit se může obraz, vzácná sbírka porcelánových sošek či akvárium s rybičkami. To vše doplňuje design místnosti. Nezapomeňte však na to, že čím více světel, tím větší spotřeba energie.
 
Místností lásky je nazývána ložnice. Kromě milostných hrátek je místnost určena především ke spánku či odpočinku. Proto by měla mít zachovanou intimitu a o ni se výrazným způsobem postará též osvětlení. Mnozí lidé neusnou před tím, než si pročtou pár listů z knížky. Abyste nerušili partnera, nechte si zabudovat lampičku, která bude umístěna vhodným směrem tak, aby vám dostatečně osvítila text a partnerovi nebrala jeho snění.
 

Kde světlo přináší bezpečí

Dětský pokoj by měl být osvětlen velmi specificky. Hygienické zázemí je také nutné opatřit dobrým svítidlem, které bude vydávat nejlépe bílé světlo. Osvícené by mělo být zrdcadlo a též vnitřní prostor všech skříněk či poliček. Na trhu je řada světel určená přímo k osvětlení koupelny. Velice příjemným zážitkem může být koupání v přítmí za intimního osvětlení. V případě, že je však koupající se osoba unavena, může dojít k tragédii v podobě spánku a následnému utonutí ve vodě vany.
ab
ab
ab
ab
ab