Kategorie

Svět bydlení doporučuje několik výstav

Nejste zrovna milovníkem zimy a zimních sportů? Nudíte se? Pak se nechte pozvat magazínem Svět bydlení na několik zajímavých výstav, jež se konají v lednu.
 

Výstava Evropská cena za architekturu - Mies van der Rohe Award 2007

Máte-li zájem o architekturu, pak neváhejte a vydejte se do Atria Fakulty architektury ČVUT v Praze, kde Vám bude představeno na 40 nejlepších staveb za rok 2007, jež jsou zobrazeny na fotografických panelech. Tato výstava se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy Pavla Béma.
 
Přesný překlad oficiálního názvu zní: Cena Evropské unie za současnou architekturu. Jedná se o nejprestižnější ocenění pro evropské architekty. Na této výstavě se také dozvíte, jak probíhalo ocenění a jednání poroty, a také o historii této soutěže, která existuje od roku 1987.
Cenu uděluje Evropská unie a Nadace Miese van der Rohe.
 
Výstava Evropská cena za architekturu se koná ve dnech 17.12.2008 až 9.1.2009 v Atriu Fakulty architektury ČVUT v Praze.
 

PROJEKTIL

Co je to Projektil? Projektil je architektonický ateliér, který se specializuje na projektování urbanistických a zastavovacích plánů a novostaveb. Architekti Projektilu se dále zabývají rekonstrukcemi obytných a administrativních budov, rodinných domů a interiérů.
 
Projektil se vryl do podvědomí svými realizacemi dvou knihoven. V roce 2005 Knihovnicko - informační centrum v Hradci Králové a v roce 2006 Národní technickou knihovnu v Praze 6, která byla nedávno dokončena. V roce 2007 získali cenu Grand Prix architektů za budovu střediska ekologické výchovy Sluňákov v Horce nad Moravou.
 
Neváhejte a zahřejte se v tomto zimním nečase krásou současné moderní architektury ateliéru Projektil.
 Výstava se koná v Galerii Jaroslava Frágnera na Betlémském nám. 5A v Praze od 19.12.2008 do 1.2.2009. Vždy od út – ne od 10-18 hodin.
 

Sváry zření aneb fazety modernity 19. a 20. století

Jste milovníkem moderního umění přelomu 19. a 20 století? Pak neváhejte a navštivte Dům umění v Ostravě, kde v současné době probíhá výstava s názvem Sváry zření. Jde o velice významnou výstavu, protože se jedná o nejpočetněji shromážděná díla autorů moderního umění přelomu 19. a 20.století pod jednou střechou. Výstava Sváry zření, jejíž název vystihuje vnitřní rozpory a konflikty ze společenské a kulturní situace na přelomu století.
K vidění jsou zde díla slavných autorů, jako je Bohumil Kubišta, Václav Špála, Josef Čapek, Antonín Slavíček, Alois Bílek a mnoho dalších.
Právě pro výjimečný rozsah děl shromážděných pod jednou střechou  neváhejte, a navštivte ostravský dům umění. Můžete zde spatřit také díla, která jsou součástí soukromých sbírek!
Výstava Sváry zření se koná od 3.12.2008 do 28.2.2009 v Ostravě v Domě umění.
ab
ab
ab
ab
ab