Kategorie

Stylový zahradní nábytek

Stylový zahradní nábytek
S přibývajícími slunečnými dny nás to začíná táhnout z obýváku ven. Není však třeba vyrážet na výlety daleko, stačí si zařídit příjemnou oázu klidu na zahradě. Zahraniční designéři dávají letos důraz především na vzájemné prolnutí mezi interiérem a exteriérem, multifunkčnost a kvalitní materiály. Takový zahradní nábytek vám pak bude dělat radost po několik sezón.

Minimalistický kov

Zahradu dnes běžně považujeme za další místnost domu, která je na jaře a v létě určena k zábavě a relaxaci. Ať už se rozhodnete pořádat rodinné sešlosti nebo si jen ve stínu stromů poklidně číst, rozhodně vsaďte na čisté linie a eleganci. Letošní rok se nese ve znamení kovů inspirovaných městským stylem. Pokud by však pro vás byly kovy příliš neosobní, sáhněte po kombinaci s přírodním dřevem. Minimalistická kovová kostra nábytku může být doplněná například o dřevěné opěrky.

Exotické dřevo

Pokud nejste příznivci kovů, neuděláte krok vedle ani v případě, že si vyberete dřevo. Vybírejte však raději z exotických dřevin. „Například dřevo meranti je odolné proti vodě, slunečnímu záření i dřevokaznému hmyzu. Vydrží tak až několik desetiletí. Z evropských dřevin je nejtrvalejší akátové dřevo. To navíc obsahuje přírodní silice, čímž odpuzuje zahradní škůdce,“ vysvětluje Petra Triščíková ze společnosti MT nábytek. Pokud zvolíte měkčí typy dřeva, jako je smrk, borovice či modřín, měli byste tomu přizpůsobit i celkovou péči a údržbu.

Pohovka

Prostor na zahradě by měl podle designérů připomínat stylem i vybavením interiér domu, nejčastěji obývací pokoj či jídelnu. Proto by nemělo chybět pohodlné sofa. Trendem sezóny jsou materiály odolné proti nepříznivým vlivům počasí, jako je UV záření, voda či písek. „Populární jsou pohovky z ratanu a umělého ratanu, které odolají i špatnému počasí. Pro potahy se z materiálů hodí například polyakryl, který je odolný nejen vůči dešti, ale i slunečnímu záření. 

Zahradní stan

Pokud plánujete letní grilování, neměli byste zapomenout na zastínění před přímým sluncem. To vám umožní kromě markýz též slunečníky, párty stany či altány. Altán vybírejte z prodyšných materiálů, aby vzduch proudil a neudržovala se uvnitř zbytečně vyšší teplota. Stejně tak musí být použité látky odolné vůči povětrnostním podmínkám a dešti. Altánek či zahradní stan tak zachrání vaši oslavu, pokud během ní začne pršet. Některé typy navíc odrazí nálety hmyzu. Díky spouštěcím moskytiérám tak žádný komár nenaruší ani večerní letní posezení.

 

ab
ab
ab
ab
ab