Kategorie

Stylový nábytek od současných českých designérů

Stylový nábytek od současných českých designérů
Český design prošel na spletité cestě historií mnoha proměnami. Průkopnictví kubismu pod vedením Josefa Gočára, úspěchy na Světové výstavě EXPO, ale také nábytková produkce tradiční značky TON nebo již zaniklých Halabalových UP závodů. Během komunistického režimu potom docházelo k útlumu všude, a to i na poli designu. Nyní ovšem současný český design zažívá opět boom a těší se úspěchu u nás i v zahraničí.
Sada stolových podnoží Standard, Master&Master, design Michal Malášek

„Věříme v českou řemeslnou výrobu a inovativní design.“ Tímto mottem se řídí mladé designérské studio Master&Master. Z jejich produkce si můžete nechat navolit stůl podle sebe a koupit si zvlášt podnože a desku. Stolové podnože jsou navíc díky své nízké hmotnosti stohovatelné a vhodné pro převoz.

Foto: masterandmaster.eu
Knihovna Fluxus, Jan Padrnos

Designér Jan Padrnos založil v roce 2000 studio BLACKBOX s vlajkovou kolekcí knihoven. Postupem času se BLACKBOX stal kromě dodavatele kusového nábytku také výrobcem městského mobiliáře. Renomovaný český designér vystavuje na prestižních přehlídkách v Miláně či New Yorku. 

Foto: blackbox.cz
Dámská ložnice Audrey, Helena Dařbujánová

„Design není použití nejmodernějších materiálů, dokonalé řešení spojů, trendy barevnost…
Design je způsob, jak umožnit člověku (ženě ☺) žít své sny o životě,“
zní motto designérky Heleny Dařbujánové, která se snaží o „návrat poezie do života skrze design“. Její nábytek s odkazem do minulosti je snový a romanticky laděný.

Na obrázku je vidět dámská ložnice Audrey, kterou navrhla v roce 2016. 

Foto: helenadarbujanova.cz
Stolek Levels, Lucie Koldová

Lucie Koldová se učila od těch nejpovolanějších. Kromě studií na VŠUP, v ateliéru vedeném zakladateli známého studia Olgoj Chorchoj, strávila rok ve Francii v ateliéru světově proslulého Arika Levyho. Koldová navrhuje svítidla, nábytek, ale i šperky. Své produkty představuje na nejprestižnějších veletrzích po celém světe, naposledy například prezentovala svůj „ideální dům“ v rámci veletrhu IMM v Kolíně nad Rýnem.

Dřevěný stolek Levels se dělí do tří do sebe zapadajících vrstev, které je možné variabilně rozmístit.

Foto: luciekoldova.com
ab
ab
ab
ab
ab