Kategorie

Stylový nábytek do dětského pokoje si děti vyberou samy

(komerční sdělení) Rodiče by neměli diktovat dětem, jak mají přesně vybavit svůj dětský pokoj. Pokud se malí obyvatelé sami podílí na zařizování, získají ke svému pokoji mnohem lepší vztah.
 

Mnoho rodičů se naučilo nechávat výběr nábytku a ostatního zařízení dětského nebo studentského pokoje přímo na svých potomcích. Tento krok si děti velice pochvalují, neboť žijí v takovém prostředí, ve kterém se ony cítí nejlépe. Svoboda by neměla být bez hranic. Rodiče by měli přispěchat na pomoc při výběru takových částí pokoje, které budou ovlivňovat zdravý vývoj dětí. Jedná se hlavně o nábytek, jako je židle, která má vliv na správné držení těla, pracovní stůl nebo také matrace, které ovlivňují nejen kvalitu spánku. Tvar a barva, kterou bude mít nábytek do dětského pokoje nebo dětské postele, už ale může zůstat v režii dětí.

Dětský nábytek z masívu nebo lamina?

Rodiče si často lámou hlavu s tím, který materiál bude pro nábytek do dětského pokoje nejvhodnější, zda mají investovat do finančně náročnějšího masívu nebo ekonomického lamina. Přestože je rozdíl mezi těmito dvěma materiály velký, pro dětský nábytek budou vyhovovat oba dva téměř stejně. Dětské pokoje slouží poměrně krátkou dobu, není proto nutné investovat vysoké částky za masívní nábytek. Dětský nábytek z masívu je ale pevnější a stabilnější, bývá ošetřen přírodními oleji, nerozklíží se, nehrozí zde odlupování dýhovaných částí jako u lamina anebo vypařování syntetických lepidel a jiných látek. U dětského nábytku z lamina se proto vyplatí ověřit, zda se skutečně jedná o zdravotně nezávadný výrobek. Kvalitní nábytek obvykle vydrží déle než deset let, tedy po celou dobu školní docházky dítěte.

Dětské postele do malých pokojů nemusí být pouze patrové

Většina panelákových bytů nedisponuje tak prostorným dětským pokojem, do kterého by se vešly dvě nebo tři dětské postele i s nábytkem a dalším vybavením. Tento problém většina rodičů řeší patrovou postelí, která ale není vhodná pro velmi malé děti, neboť by mohly v noci spadnout. Z hlediska umístění patrového lůžka není tato postel vhodná také pro astmatiky, jelikož se v těchto místech drží dráždivý suchý a teplý vzduch. Patrové postele jsou však ideálním řešením pro zdravé děti starší šest let, šetří v pokoji spoustu místa a lze je vybrat v mnoha tvarech i barvách. Patrové postele lze nahradit rozkládacími postelemi, které nabízí dvě pohodlná lůžka ke spaní. Velkou pozornost je třeba věnovat výběru dětské postýlky. Kolébky a postýlky s úzkými postranními příčkami jsou vhodné pouze pro kojence, kteří se zatím sami neumějí otáčet nebo se jinak pohybovat. Jakmile se začnou zvedat, je nezbytné dítě přemístit na vhodnější lůžko.

Co by dětské pokoje neměly postrádat?

Studenty a kreativní děti jistě zaujmou pracovní nebo dětské stoly, které poskytují dostatek prostoru a možnost nastavení pracovní desky, tedy například její výšku či sklon, a to ve více stupních. Je-li výška desky měnitelná, je nezbytné přizpůsobit jí i výšku židle. Židle by kromě toho měla být také stabilní a měla by umožnit nastavení opěradla. Jestli vaše dítě sedí ve správné pozici u stolu či PC, zjistíte pouhým pohledem, jeho ruce (jsou-li položeny na stole) musí v loktech svírat 90°, tedy pravý úhel. Rozlehlé dětské pokoje snesou i méně důležité části nábytku. Velké oblibě se těší truhly, kam si děti mohou uschovat své poklady a také toaletní a noční stolky. Samozřejmostí jsou pak komody a skříně určené k odkládání oděvů nebo prostorné knihovny.

 
ab
ab
ab
ab
ab