Kategorie

Stylově vymalovaný interiér restaurace přitáhne pozornost zákazníků

Stylově vymalovaný interiér restaurace přitáhne pozornost zákazníků
Provozujete restauraci a přemýšlíte nad tím, jak se zavděčit hostům? Rádi byste si udrželi štamgasty a zároveň je nenásilně přiměli k tomu, aby váš podnik doporučili svým známým? Alfou a omegou je samozřejmě chutná a pokud možno jedinečná kuchyně, ale v dnešní tvrdé konkurenci rozhodují také další faktory.
Zákazníci od návštěvy restaurace očekávají nevšední zážitky, které jim můžete dopřát tím, že pro ně vytvoříte příjemné prostředí. Proto byste neměli podcenit pojetí interiéru a sladit gastro nábytek s barvami podlahy, stěn a stropů. V neposlední řadě jde i o vhodně zvolené kombinace barev a řemeslného provedení ploch.

Kvalitní výmalba má rozhodující vliv na spokojenost hostů

Prostředí vaší restaurace má vliv i na to, jestli se hosté rozhodnou zůstat. Jakmile vstoupí do restaurace, rozhlédnou se po interiéru a udělají si obrázek o kvalitě. Vizuálně přitažlivé prostředí dokáže přitáhnout jako magnet, nevkusná výmalba naopak odradí. Barvy a odstíny vždy charakterizují stravovací zařízení a navozují jedinečnou atmosféru.

Nevíte si rady? Konzultujte barvy s odborníky!

Ne každý se narodil s barvocitem hodným estéta. Pokud je to i váš případ, postavte se k výběru vhodných barev zodpovědně – obraťte se na někoho, kdo se v tomto směru vyzná a dokáže vám poradit. Odborníci, kteří se zabývají interiérovým designem, vám vytvoří atraktivní návrhy s ohledem na specifika vašeho podniku. Například pro podnik, který žije spíše v nočních hodinách a zaznívá v něm taneční hudba, jsou vhodné sytější barvy. V luxusní restauraci hosté očekávají decentnější barvy a exkluzivní obložení. A co se týče řemeslného provedení stropů a stěn, hladké stěny jsou v pořádku, ale tématická kavárna si žádá bohatější výzdobu. V řecké restauraci se budou vyjímat dekorativní štuky, které by v běžném prostředí působily jako pěst na oko. A pozor, záleží také na typu nátěru. Je třeba si uvědomit, že nevhodně zvolená barva může na intenzivním slunečním světle velmi rychle vyblednout. Stejně tak by se mohly na jednobarevných světlých stěnách v kuřácké sekci rychle objevit skvrny. A místnosti s vyšší vlhkostí vzduchu by měly být vymalovány speciální protiplísňovou barvou.

Záleží na každém detailu

Zařizujete-li interiér restaurace takříkajíc z gruntu, nezapomeňte ani na nábytek – i ten by měl barevně korespondovat s barvami stěn a stropu. S tím vám pomohou profesionálové z firmy Dublino, která prodává nábytek pro gastronomické provozovny a hotely přes 15 let. Během poslední dekády zařídili více než tisícovku restaurací a kaváren. Vysoce kvalitní vnitřní i venkovní židle, lavicové systémy, křesla a pohovky, barové židle a široký sortiment příslušenství si můžete prohlédnout na www.dublino.cz .
ab
ab
ab
ab
ab