Kategorie

Stylové pokoje pro všechny kluky

Stylové pokoje pro všechny kluky

Nezáleží na tom, jak pokoj navrhnete při narození svého malého zlobidla, od určitého věku přijde vlna změn, které buď budou postupně radikálnější, nebo hůř — neustálé. Proto je lepší se s touto skutečností smířit rovnou a vycházet na prvním místě z toho, že možná proměnlivost bude stát na prvním místě.

V tomto ohledu je nesmírně praktický minimalismus a jednoduchost zařízení pokoje. A tentokrát nejen kvůli často mnohem menší finanční náročnosti (která se zkrátka hodí vždy, ale zároveň kvůli rychlosti, jakou se pokoj dá přetvořit do úplně jiné podoby. Stačí vyměnit povlečení, pár obrazů — vyměnit Krtečka za dospělácká auta — a je prakticky hotovo. Bílá výmalba je v tomhle ohledu hodně vstřícná. Pro začátek také myslete na bezpečnost pokojíčku - pokud jej zařizujete pro miminko. 

Na druhé straně, kluci jsou kluci a snažit se vychovat dítě v naprosto sterilním prostředí bílé výmalby je nejen trochu kruté vůči roztěkané dětské dušičce, ale zároveň dost nemožné vzhledem ke kreativním vlnám s pastelkami, vodovkami, obědem a kdoví čemu všemu ještě. Nepořádek je do jisté míry taky stylový — ležérně pohozený sedací pytel nebo na sobě poskládané papírové krabice se zásobou akčních figurek by v žádném klučičím pokoji neměly chybět. Nejlepší řešení je pak takové, které nabízí bleskový a nenáročný úklid hraček - úložné boxy tady hrají prim! 

Praktičnost stále na prvním místě. Jestliže chcete myslet při opětovném zařizováním i na sebe, zvolte snadno přístupné úložné prostory, ale také takové, které je možné během chviličky v případě potřeby vyklidit, nebo naopak doplnit o jemné dekorační detaily, které ve skutečnosti změní vzhled celého pokoje. S přibývajícím věkem dítěte je úložný prostor stále žádanější. 

Nejspíš nejvděčnější variantou na všech frontách ale stále zůstává čisté dřevo, které se nejenom hodí ke všemu, ale zároveň je samo o sobě lehkým dekoračním prvkem, který nejen optimisticky rozsvětluje pokoj, ale je - pokud jde o změny stylů - dost flexibilní. Zároveň, pokud se rozhodnete pro dřevotřísku jako celoplošnou dekoraci, může sloužit i jako nástěnka.

Štítky:

dětský pokoj
ab
ab
ab
ab
ab