Kategorie

Století ve znamení Miele

Domácí spotřebiče jsou nedílnou součástí interiéru. Přičemž důraz na kvalitu a prvotřídní design roste. Pomocníci v domácnosti musejí splňovat požadavky moderního způsobu života. Jejich obsluha musí být jednoduchá, spolehlivost stoprocentní, služby dokonalé.
Pokud si zákazníci vybírají domácí spotřebiče, hledají kvalitní značku. Firma, která je schopna prokázat dlouholeté působení na trhu, inovační schopnosti a nápaditý přístup k zákazníkovi, má šanci uspět. V bohaté konkurenci exceluje firma Miele, která prokazuje své schopnosti už od roku 1899.

První přístroje vybavené mikropočítači a senzorovou elektronikou uvedla společnost Miele na trh už v roce 1978

Na počátku byla odstředivka...

Na počátku své existence vyráběla odstředivky mléka a přístroje pro výrobu másla určené pro práci v zemědělství. Princip přístroje pro výrobu másla sestávajícího z nádoby z dubového dřeva a z míchacího zařízení pak využili zakladatelé firmy pro zhotovení prvních praček. Od roku 1899 vyráběla stále lepší přístroje s vyšším výkonem, jednodušším ovládáním a dalším doplňkovým využitím nebo vyvíjela a přinášela na trh unikátní produkty zcela nového druhu. V roce 1929 vyrobila první elektrickou myčku nádobí v Evropě a v roce 1966 první elektronickou sušičku prádla v Evropě. V roce 1978 vzbudila pozornost prvními přístroji pro domácnost vybavenými mikropočítači a senzorovou elektronikou.

Investice do výzkumu se vyplatí

Sledovat potřeby zákazníků a plnit jejich přání se zakladatelům brzo vrátilo. Dnes patří firma k těm nejlepším a zaujímá přední postavení na mezinárodních trzích. V zájmu zákazníků neustále investuje do výzkumu, vývoje a kontroly jakosti produktů. V oblasti péče o prádlo a podlahy vyrábí pračky, sušičky prádla, žehlicí stroje a vysavače. Paleta nabídky pro kuchyně sahá od plně automatických kávovarů přes vysoce inteligentní pečící trouby s řízením až po parní trouby, varné desky, odsavače par a mikrovlnné trouby. K rozsáhlému programu určenému pro domácnosti patří navíc myčky nádobí, vinotéky, chladničky a mrazničky. Zařízení dnes zaujímají své místo nejen v oblasti péče o prádlo, ale i v oblasti kuchyní. Značce se tím podařilo přenést garanci vysoké jakosti „z prádelny do kuchyně“ –  na kuchyňské přístroje. Pro použití v živnostenských oborech konstruuje firma speciální zařízení s inovační technikou a nízkými hodnotami spotřeby. Program Miele „Profi“ sahá od praček a sušiček malých rozměrů přes větší odstředivky a sušičky, mandly, velkokapacitní myčky nádobí až po mycí a dezinfekční automaty.

V průběhu desetiletí přenesla společnost Miele garanci vysoké kvality svých spotřebičů z prádelny do kuchyně

Nové století, nové výzvy

V roce 2001 bylo nutné reagovat na nové výzvy tisíciletí. Objevil se voštinový buben. Tento buben má povrch zcela nového druhu, který je podobný struktuře včelích pláství. Prádlo klouže obzvláště hladce na jemném vodním filmu přes lehce vyklenuté povrchy voštin. K maximálně šetrnému zacházení s prádlem v protikladu k dřívějším bubnům přispívá i menší velikost otvorů a jejich zredukovaný počet. Při odstřeďování nejsou stěnou bubnu protlačována žádná vlákna, která by pak mohla vytahovat nitě. Postupem času jsou voštinovým bubnem vybavováni rovněž tzv. „malí obři Miele“ – sušičky  určené pro živnostenské obory a řada produktů zařízení pro prádelny. V sušičce chrání prádlo během otáčení bubnu vzduchový polštář mezi plochou voštiny a textiliemi. Nejnovější inovací v oblasti péče o prádlo jsou obě nové konstrukční řady. Zde je kladen důraz na moderní trendy s ohledem na design a vybavení. Dochází ke spojení propracované a suverénní výkonné techniky se svěžím a mladým futuristickým designem.
ab
ab
ab
ab
ab