Kategorie

Stěhujete se často?

Někteří z nás se v určité fázi svého života budou stěhovat několikrát. Z domova nejprve přesídlíte na kolej, později za prací, a někdy vaše práce vyžaduje opakovanou změnu sídla. Jak řešit časté stěhování?

Jaká pravidla byste měli dodržovat, pokud je vaše bydlení jen přechodné a hrozí poměrně brzké stěhování?

Omezte se

Nezní to právě příjemně, ale pro člověka, který se častěji přesunuje z místa na místo, to dává dokonalý smysl: Čím méně věcí máte, tím méně stresující vaše stěhování bude. Vždy zvažte, co opravdu k životu potřebujete a co je naopak zbytné. Omezte například dekorativní předměty, místo toho se snažte, aby dobře vypadaly věci denní potřeby. Hezká pohovka se obejde i bez deseti ozdobných polštářků, které by ve stěhovacích krabicích jen zabíraly místo.

Nevybalujte, co není třeba

Ano, obvykle chceme po přestěhování co nejdříve vybalit, abychom neměli pocit, že žijeme v kartonu. Ale pokud je vaše bydlení jen přechodné, je mnohem lepší část věcí v krabicích a pytlích nechat. Myslete na to předem a před stěhováním zabalte předměty tak, abyste je rozdělili na věci k uskladnění a ty ostatní.

Průběžně vyhazujte a třiďte

I když někde bydlíte jen pár měsíců, vždycky se kolem usadí určitý "domácí sediment". Staré papíry, drobné předměty, obaly od elektroniky a dalšího zboží, odpad, který se nedá jen tak vyhodit do popelnice a je s ním potřeba zajet do sběrného dvora... Myslete dopředu a těchto věcí se průběžně zbavujte. Nedopusťte, aby se z vašeho bytu stalo skladiště věcí. Pravidelně probírejte šatník, třiďte nedůležité papíry, každý týden udělejte pár výletů k popelnicím s tříděným odpadem, použitelné věci prodejte nebo věnujte do charitních obchodů.

Uskladňujte

Pokud to jen trochu jde, vybírejte si takové pronájmy, které vám umožní co nejlepší uskladnění zabalených věcí. Dejte si pozor na moderní developerské byty, často jim chybí úložné prostory, menší utilitární místnosti a chytré využití zádveřních prostorů nebo nik na vestavěné skříně. Cílem je, abyste o své uskladněné věci v bytě nezakopávali - ideálně by vůbec neměly být na očích. Pomohou vám úložné krabice a další obaly různých velikostí, do kterých shromáždíte drobnější i větší předměty a ty pak budou působit mnohem uspořádaněji a bude snazší je logisticky zvládnout.

ab
ab
ab
ab
ab