Kategorie

Stěhování a jak zařídit byt

Stěhování a jak zařídit byt
Ať už se jedná o umístění nábytku nebo designovou inspiraci, existuje pár jistot, kterých by se měl držet každý bez ohledu na vkus. Na co vsadit?

Pokud máte nějaký vysněný styl bydlení, nejprve se porozhlédněte po fotkách na internetu nebo v časopisech, ale rozhodně se do věci nepouštějte naprosto bez ničeho a po hlavě. Pokud tak totiž učiníte, riskujete, že si domů nakoupíte spoustu prvků, které se k sobě ve skutečnosti nebudou příliš hodit.

Mějte na paměti, že každý náhled do perfektně zařízené bytu nebo pokoje je do jisté míry fiktivní. Jedná se především o cílený ideál, tudíž stačí jen velmi málo k tomu, aby se tenhle dojem v praxi rozplynul jako pára nad hrncem. Nezoufejte si tedy, že se váš pokoj jen málokdy vyrovná pokojům z katalogu!

Pokud je tu nějaký opravdu osvědčený trik, jak citelně proměnit dojem z nějaké místnosti, pak je jím trik se zrcadlem. Dobrá, nejedná se ani tak o trik, jako o velice praktické umístění zrcadla, například namísto obrazu. Místnost se díky tomu opticky zásadně zvětší, a při umístění na správné místo může dopomoci i k prosvětlení prostor. Všimněte si, že zrcadla jsou právě z toho důvodu často umisťována například v kavárnách apod.

Spíše již tradičně než nějak inovativně, nezapomínejte na tichou společnost domácnosti, a to sice na rostliny a jejich pomoc při zútulňování místnosti.

Štítky:

ubytování
ab
ab
ab
ab
ab