Kategorie

Stavební veletrh FOR ARCH - největší stavební veletrh v Praze

Stavební veletrh FOR ARCH - největší stavební veletrh v Praze
Jubilejní dvacátý rocník největšího stavebního veletrhu v Praze FOR ARCH, který se bude konat ve dnech 22. – 26. září v Pražském veletržním areálu Letňany, bude ve znamení energeticky úsporného bydlení. Na každý veletržní den připravují jeho pořadatelé jedno stěžejní téma.
 

Témata letošního stavebního veletrhu FOR ARCH 2009

Na návštěvníky tak Čekají témata: Vytápění a úspory energií, Dřevostavby a nízkoenergetické bydlení, Revitalizace panelových domu, Efektivní a komfortní bydlení a Budoucnost dopravy v Praze. Z připravovaných témat je patrné, že se organizátoři snaží vyjít vstříc firmám, které musí v současné složité situaci hledat možnosti, jak podpořit své podnikání. Mnohé z těchto společností si ještě více uvědomují důležitost reklamy a vědí, že účast na veletrzích je jedním z nejdůležitějších způsobů efektivní prezentace. I v této ekonomicky náročné době zůstávají vystavovatelé veletrhu FOR ARCH věrni.

Veletrh bude probíhat ve všech pevných sedmi výstavních halách

„Letošní průběžná čísla jsou jen o 10 % nižší ve srovnání s loňským rokem, který byl rekordní za posledních pět let. "Dá se říci, že zatím kopírujeme výsledky roku 2007,“ říká ředitel veletrhu Daniel Bartoš. Veletrh bude probíhat ve všech pevných sedmi výstavních halách, které jsou k dispozici v Pražském veletržním areálu Letňany. Pořadatel veletrhu, společnost ABF, organizuje ve spolupráci s agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest, CzechTrade a zahraničními obchodními komorami partnerských zemí návštěvu zahraničních odborníků na veletrhu. „Vzhledem k dvacátému ročníku plánujeme více odborných akcí, firemních prezentací a praktických ukázek,“ vysvětluje ředitel veletrhu.

Na veletrhu FOR ARCH  bude vystavovat také Státní fond životního prostredí

Jeho slova potvrzuje i fakt, že na FOR ARCHU bude vystavovat Státní fond životního prostředí, který na své expozici bude provozovat poradenské centrum. Návštěvníkům zde budou poskytnuty důležité informace o dotaci Zelená úsporám. Jeden z nejvýznamnějších vystavovatelů, společnost Wienerberger, představí na veletrhu nový trend v cihlách Porotherm Eko, které jsou určeny energeticky úsporným domům s vysokými nároky na tepelný odpor zdiva, pro jejichž majitele je důležitá kvalita a zdravé bydlení. Pořadatelé také plánují věnovat více prostoru oborům, které byly na FOR ARCHU dosud prezentovány v menším rozsahu. Ve vybraných halách se plánuje vystavení pódií, na kterých by probíhaly praktické ukázky. V plánu jsou například v hale 6 pokládky podlahové krytiny (dřevo, laminát) s podporou Cechu podlahářů a v hale 1 zase pokládky střešní krytiny (betonové, pálené, plechové, šindele).

Hledá se partner pro realizaci projektu s názvem "Za zdí koupelny"

V současné době hledají pořadatelé také partnera, který by na veletrhu pomohl zrealizovat projekt nazvaný Za zdí koupelny. Záměrem tohoto projektu je na konkrétním příkladu ukázat koupelnu jako součást obytného prostoru i z té méně viditelné strany, tedy z „druhé strany zdi“. Cílem je poukázat na fakt, že v koupelně nejsou důležité jen zajímavé obklady a sanita, ale i technická část koupelny, která muže velmi podstatně ovlivnit její celkovou funkci. V případe realizace by byla vzorová koupelna umístěna na ploše kolem 200 m2 v hale 2D (hala s nomenklaturou sanita, bazény, obklady...).

Zájem médií a soutěže o hodnotné ceny na veletrhu FOR ARCH 2009

Veletrh FOR ARCH spolupracuje i s celou řadou odborných médií, ve kterých budou probíhat až do jeho zahájení soutěže o hodnotné ceny. Pořadatel veletrhu se v letošním roce zaměřuje také více na nábor nových firem v zahraničí. Své obchodní zastoupení má FOR ARCH ve dvaceti zemích světa. Dosud nejvzdálenějším vystavovatelem přihlášeným na letošní veletrh je firma se zameřením na sanitu, která do Prahy zamíří z čínské oblasti Zhejiang. I v letošním roce se tedy mohou návštěvníci veletrhu těšit na nejucelenější přehlídku všeho, co souvisí se stavebnictvím – od prezentace špičkových technologií, přes stavební materiály a stroje, až po vybavení interiéru.

Téměř dvacet let na FOR ARCHU

Přehled firem, které patří mezi vystavovatele s nejdelší účastí na stavebním veletrhu FOR ARCH, a které se zúčastní i letošního ročníku. 19 let AQUAPOL spol. s r.o. 17 let COBRA spol. s r.o. SAPELI, a.s. Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. KÁMEN ENGINEERING s.r.o. 16 let Ing. Jan Švejkovský – JENA – firma služeb ABB s.r.o., org. jednotka Elektro – Praga HOCO BAULELEMENTE, spol. s r.o. 15 let SEMACO, s.r.o. Twin s.r.o. DOBIÁŠ spol. s r.o. GAPA v.o.s. KOBLA, spol. s r.o. STAVONA, spol. s r.o. TRIANT spol. s r.o. EKOSPOL a.s. VELOX – WERK s.r.o.

FOR ARCH 2009 souběžně s veletrhem elektrotechniky FOR ELEKTRO

Podruhé se bude konat souběžně s veletrhem FOR ARCH také veletrh elektrotechniky, osvětlovací techniky a zabezpečovacích systémů FOR ELEKTRO. Ten se chce v letošním roce více zaměřit na problémy vyvolané stále rostoucími cenami energií. Souběžně s touto problematikou bude na veletrhu poskytnut prostor pro odvětví elektro, které souvisí se stavební výrobou. Pořadatelé očekávají zvýšený zájem firem zabývajících se i výrobou elektroinstalační techniky, které jsou důležitým prvkem při kompletaci stavby. Rádi poskytnou prostor pro exponáty, které hledají řešení jak v oblasti úsporných zdrojů, tak inteligentních řídících systému a integrovaných bezpečnostních systémů. FOR ELEKTRO navíc nabídne i zcela novou soutež pro návrháře, výrobce a prodejce svítidel s názvem FOR LIGHT – Světlo pro zítřek. Část veletrhu bude zaměřena na Design signage - moderní audiovizuální technologie do hotelu, obchodních domů a jiných veřejných prostor.

FOR INVEST

Veletrh investičních příležitostí a realit FOR INVEST se bude letos konat již popáté. Praha, jakožto hlavní město České republiky, láká mnoho investorů, kteří vítají na veletrhu prezentace nadnárodních stavebních firem, developerů, investičních a finančních společností. Zářijový termín konání akce je pro ne vhodný z hlediska kontraktací zakázek a uzavírání smluv, neboť ve druhé polovině roku investoři měst a obcí zapracovávají do svých rozpočtů investiční akce. To jsou hlavní důvody, proč se pořadatelé snaží tento veletrh dále rozvíjet, aby se stal vyhledávaným místem pro nalezení, získání a upevnění kontaktu či informací z tohoto oboru.

FOR WOOD

Čtvrtý ročník výstavy progresivního stavení ze dřeva FOR WOOD si klade za cíl představit dřevo jako strategický materiál, jehož možnosti a využití jako obnovitelné suroviny nejsou zatím v České republice plně doceněny. Zájem veřejnosti i vystavovatelů o prezentaci tohoto stavení formou výstav a konferencí roste. Pokud by se podařilo zvýšit podíl dřevostaveb na našem trhu, tak se stane dřevěné stavení do budoucna strategicky nosným odvětvím národního hospodářství ČR.

Stanice metra C - Letňany - přímo před branami areálu. Otevírací doba: út – pá / 10.00 - 18.00 so / 10.00 - 16.00 Vstupné:

* Plné: 150 Kč * Zlevněné (registrace po internetu): 120 Kč * Zlevněné (studenti, důchodci): 70 Kč * Rodinná vstupenka (2 dospělí a min. jedno dítě do 15 let): 300 Kč * Dětská vstupenka (do 15 let): 10 Kč * Pro školy se seznamem studentů: 10 Kč - tuto hromadnou vstupenku je možno zakoupit pouze na dny 23. - 26. 9. 2009 * Registrační vstupenka (výměna za čestné vstupenky): zdarma * Parkovné osobní vozidlo 150 Kč * Katalog veletrhu 100 Kč

Info, foto: FOR ARCH, www.forarch.cz
ab
ab
ab
ab
ab