Kategorie

Stavební spoření nemá na trhu konkurenci

Stavební spoření zůstává fenoménem. Banky nenabízejí nic podobného, co by slušně vynášelo a přitom neneslo žádná rizika.
 

Důvodem obliby tohoto produktu je každoroční státní podpora. U nově založených smluv činí až 3 000 korun ročně při splnění podmínky ročního vkladu alespoň 20 000 korun. Spořit je třeba alespoň šest let. U starých smluv, které byly založeny do konce roku 2003, zůstává státní podpora i v dalších letech 4 500 korun ročně. Aby účastník této podpory dosáhl, musí ročně vkládat alespoň 18 000 korun a spořit minimálně pět let.

Stavební spoření můžeme využít k pořízení bydlení, ale nemusíme

Větší rekonstrukce, koupě družstevního bytu nebo dokonce domu, to vše vyřeší úvěr Horizont. Kromě možnosti dlouhodobého splácení se také dostanete na přijatelnou měsíční splátku. Více se dozvíte například na stránkách Raiffeisen stavební spořitelny.

Vhodná investice pro děti

Stavební spoření se tak stalo ideálním produktem, jak pomoci dětem. Na jednu smlouvu je možné ukládat řadu let s tím, že každý rok klient získá státní podporu. Jediným omezením je cílová částka, která nesmí být překročena. I tu však lze navýšit. Výhodou stavebního spoření v dlouhodobém horizontu je to, že po pěti, respektive po šesti letech může klient smlouvu kdykoli vypovědět, a vybrat naspořené peníze včetně úroků a státní podpory. Výplata peněz pak netrvá déle než měsíc. Dětem jsou dokonce oproti dospělým nabízeny lepší podmínky. Mohou získat smlouvu za nižší poplatek nebo mají nárok na finanční odměny.

ab
ab
ab
ab
ab