Kategorie

Spravujte své domy s programem DOMY

Vlastníte-li dům v němž pronajímáte byty, musíte se zabývat nepříjemnou a zdlouhavou prací s evidencí nájemníků, výpočty nájmů, tvorbou vyúčtování a podobně. Tuto práci však můžete zjednodušit a zefektivnit pomocí počítače a softwaru příhodně nazvaného DOMY.
Aplikace DOMY představuje kompletní řešení pro majitele domů, bytová družstva či třeba realitní kanceláře pověřené správou nemovitosti. Software byl vyvinut tak, aby usnadnil uživateli evidenci domů a bytů, které se v nich nacházejí, evidenci nájemníků a vlastníků, výpočet nájemného a inkasa a vytváření měsíčních i ročních vyúčtování.

Do nitra programu

Z počátku vám aplikace nabízí přehledné menu s několika položkami, které určí směr vaší další práce. V hlavních kategoriích tak máte na výběr práci s domy, byty, účtováním a soupisem osob. Krom tohoto vám úvodní menu ještě umožňuje vyplnění údajů o uživateli a určitou úroveň nastavení programu, která je však velice nízká a na běh programu nemá větší vliv. Položka Domy/Byty vás nechá vstoupit do té dimenze programu, která slouží k evidenci a ukládání informací o domech, které vlastníte. Škála informací, kterou zde lze zadat je opravdu velice široká. Přes samozřejmosti, jako je adresa domu, rozměry užitkové plochy či počet bytů a místností, se dostanete k zadávání detailních technických údajů o stavbě a materiálů v ní použitých.

Nááájem zvedej

S písničkou od Těžkého Pokondru na rtech se nyní pustíme do další části programu, která představuje evidenci bytů a jejich obyvatel a to, kolik peněz z nich má majitel domu dostat. V sekci Byty samotné se dostáváme k množství kolonek, do kterých je třeba vyplnit informace o bytech a jejich nájemnících. Kompletní vyplnění vám dá vyčerpávající přehled o bytu i jeho obyvatelích. Tlačítko Účtování vás pak přenese do světa financí, ve kterém se vám program snaží ulehčit vyúčtování, zpřehlednit finanční toky a pomoci nezapomenout na neplatiče. Pomocí pouhých několika kliknutí myší se dostanete téměř ke každé informaci týkající se peněz, takže odpadne zdlouhavé listování finanční knihou.

Co se nepovedlo

Přestože jedním z hlavních úkolů programu je zpřehlednit vám vaší práci s daty, kvůli grafickému zpracování se mu leckdy daří přesný opak. Na vině je nejen volba písma a rozvržení jednotlivých kolonek po okně programu, ale především špatný výběr barev, který místo přehlednosti způsobí spíše barevný chaos, ve kterém se data utopí. DOMY může být velice přínosným programem pro majitele domů, kteří chtějí zefektivnit svojí práci. Protože je software zaměřen na komerční sféru, jistě nepřekvapí, že se jedná o program placený. K zakoupení je levnější verze pro jeden dům a dražší verze pro neomezený počet domů v cenách 3 500 Kč resp. 6 800 Kč bez DPH. Autor: MLV Software Velikost Souboru: 10,8 MB Operační systém: Všechna Windows Licence: Shareware Plusy: Možnost vložit velké množství údajů, české prostředí Mínusy: Nepřehlednost způsobená zejména kabaretem barev Ke stažení: http://gigamania.zive.cz/?fid=7574
ab
ab
ab
ab
ab