Kategorie

Spojený prostor bytu pro mladý pár

Spojený prostor bytu pro mladý pár
Když se milujete, není co řešit. Stačí v bytě oddělit ložnici a příslušenství a zbytek pojmout jako velký společný prostor.

Otevřené a spojené bytové prostory jsou v době všech 2+kk a 3+kk realita, které se těžko vyhýbá. Někdo je miluje, někdo nenávidí - ano, rodina je sice víc pohromadě, ale bohužel i tehdy, kdy by raději nebyla. Pokud je ovšem rodina malá a vychází spolu dobře, má propojenost domova svoje výhody. Můžete spolu komunikovat. Nemáte pocit samoty. A když opatříte byt dětskými pojistkami, vaše potomstvo ten velký prostor jenom uvítá. Stejně uvažoval mladý pár ve španělském Arnedu, který si nechal navrhnout tento moderní mezonet. Pokud opravdu chcete, dá se tady trochu "utéct" a užít si vlastní soukromí, ale primárně je byt určen pro setkávání a interakci. Zajímavostí je řešení dvou podlaží, které jde proti tradičnímu rozvržení: Společenské místnosti se obvykle situují do nižšího patra nebo přízemí a soukromé ložnice do vyšších pater, ale v tomto případě je tomu naopak.

Členění bytu je navrženo tak, aby znamenalo pokud možno co nejméně nadbytečných zdí a dělících konstrukcí. Například kuchyně je z jedné strany chráněna tělesem schodiště.

Byt má celkem 160 čtverečních metrů. Opticky jej ještě zvětšují kosé stěny a detaily, jako například nosný sloup pokrytý zrcadly. Návrh bytu je dílem architektonického studia n232 Arquitectura, v jednotlivostech jde ale přímo o dílo a nápaditost majitelů.

ab
ab
ab
ab
ab