Kategorie

Splňte si konečně svůj sen o bydlení

Pořídili jste si rodinu a váš byt vám přestal vyhovovat? Nebo se stěhujete z podnájmu do podnájmu a už vás nebaví kočovný život? Možná je už konečně čas s tím něco udělat.
Mnozí odborníci na oblast nemovitostí se shodují, že právě nyní je ten správný čas pořídit si vlastní bydlení. Ceny bytů a pozemků jsou v porovnání se situací před několika lety na minimu, developeři se předhánějí v akčních nabídkách a na trhu je řada zajímavých rezidenčních projektů, z nichž si určitě každý vybere.

Vlastní bydlení, ale kde na ně vezmu peníze?

Jen málokdo je schopen uhradit cenu nového bydlení z vlastních zdrojů, většina lidí tak využívá různých půjček na bydlení. Banky sice už nerozdávají hypotéky tak štědře, jak tomu bylo před několika lety, ale vy se přece nemusíte spoléhat pouze na jejich nabídku. Máte-li, podobně jako polovina Čechů, stavební spoření, můžete své nové bydlení zafinancovat prostřednictvím výhodně úročeného úvěru ze stavebního spoření. Stačí, když budete spořit dva roky, naspoříte alespoň 40 % cílové částky, kterou jste si určili, a dosáhnete určitého stupně zhodnocení. Například Raiffeisen stavební spořitelna nabízí výhodné úvěry s nízkým úročením již od 3,5 % p.a. Důležité je, že úroková sazba je po celou dobu splácení pevná a neměnná, a její výši znáte již při uzavření smlouvy o stavebním spoření.

Úvěr od stavební spořitelny

V případě, že máte smlouvu o stavebním spoření, zatím však ještě nesplňujete všechny podmínky pro získání řádného úvěru a své bydlení přitom potřebujete vyřešit hned, i pro vás má Raiffeisen stavební spořitelna řešení - můžete využít její široké nabídky překlenovacích úvěrů. U většiny překlenovacích úvěrů, jež Raiffeisen stavební spořitelna nabízí, nemusíte mít naspořeno vůbec nic. Některé z úvěrů nabízejí úročení již od 4,1 % p.a., můžete je splácet dlouhodobě a kdykoli je můžete předčasně splatit bez jakýchkoli sankcí.

Úvěrový trh vede Raiffeisen stavební spořitelna

O výhodnosti úvěrů Raiffeisen stavební spořitelny svědčí nejen skutečnost, že se opakovaně umisťují na předních příčkách prestižní soutěže finančních produktů Zlatá koruna, ale především neustále narůstající objem poskytnutých úvěrů. Například v květnu 2010 poskytla Raiffeisen stavební spořitelna 1790 nových úvěrů v celkovém objemu přes 1,222 miliardy korun, což je nejvyšší objem nově poskytnutých úvěrů v celé její historii. V porovnání se stejným měsícem loňského roku jde o téměř 47% nárůst objemu nových úvěrů, v meziročním porovnání období leden – květen počet nových úvěrů narostl o 28,3 % a jejich objem dokonce o 48 %.
ab
ab
ab
ab
ab