Kategorie

Soutěžte s námi o poukázku na nábytek Jeko

Odpovězte na jednoduchou otázku, vyhrajte poukázku na nábytek a můžete si pořídit třeba zbrusu novou skříň z masivu.
 

Šatní skříně z masivu uchvátí svou jedinečností

Ačkoli se zdá, že jsou všechny skříně vlastně stejné a plní stále stejnou funkci, není tomu tak. Samozřejmě, že skříně stále nabízejí hlavně úložný prostor, ať jsou z jakéhokoli materiálu nebo jsou prostorné či naopak malé, ale jeden z nejdůležitějších důvodů, proč vybíráme pouze určitý typ skříní, je jejich design. Ten hraje podstatnou roli, a i kdyby vedlejší skříň, která nás nijak zvlášť neuchvátila, obsahovala více praktických doplňků, vybereme tu, která se nám líbí z vnější strany.

Soutěžte o poukázku na nákup nábytku v hodnotě 3000 korun a pořiďte si třeba právě skříň z masivního dřeva!

Neméně důležité je i to, aby šatní skříně ladily s ostatními prvky nábytku, se kterými budou stát v místnosti. Nevybíráme proto skříně zcela odlišného stylu či barvy, ale i materiálu. Pokud jste se rozhodli pořídit např. ložnici z masívu, stejný trend udržte i v době pořizování šatní skříně. Ložnice bude vypadat skvěle a vy se můžete navíc rozhodnout, zda bude pro vás lepší běžná skříň nebo se pustíte do návrhu vestavěné skříně.

Masívní nábytek má vysokou trvanlivost

Mnohem častěji než skříně, kupujeme např. sedací soupravy, a proto se vyplatí pořídit skutečně kvalitní nábytek, který vydrží několik desítek let. Skříně z lamina sice prokážou dobrou službu, ale časem ztratí na své atraktivitě nebo se při vyšším náporu poničí. Naopak skříně z masivu jsou stálé, mají vysokou odolnost a prakticky nikdy nezestárnou. Jejich jediná nevýhoda je cena, která bývá o něco vyšší, než u skříně z lamina.

Masívní skříně budou dětskému pokoji slušet

Nejen do ložnice, ale i do dětského pokoje mohou přijít šatní skříně z masívu. Tento přírodní materiál neobsahuje žádné chemické ani toxické látky, které by se vypařovaly do ovzduší a také mnohem déle vydrží tlak ze strany malých dětí. Dětské skříně z masívu jsou pevné, stabilní a nabízejí dlouhodobé využití. Kromě toho k nim lze dokoupit například i šuplíkové komody, do kterých děti mohou schovávat své potřeby, různé osobní doplňky nebo oblečení menších rozměrů (spodní prádlo, pásky, šátky a šály, trička apod.).

Málo místa v pokoji vyřeší zasunovací dveře

Velikost šatní skříně se odvíjí od rozměrů, které nabízí volné místo v pokoji. Někdy se ale může stát, že ačkoli máme dostatek místa pro velkou skříň, nezbývá místo pro její dveře. Částečně to mohou vyřešit zasunovací dveře, které nebudou při otevírání zasahovat do prostoru. To ale platí jen v případě, že skříň není od jedné zdi až ke druhé a na obou stranách je dostatek volného místa.

Jaké dřevo se pro skříně z masívu používá nejčastěji?

Pro výrobu masívních skříní se nejčastěji používá borovicový, smrkový nebo břízový masív. Jednotlivé typy dřeva mají odlišné vlastnosti a právě díky nim jsou skříně z masívu jedinečné. Každý kus tohoto nábytku je originál, každý si nese svou vlastní minulost a žádný z nich není stejný. Pokud by vás však skříň z jednoho typu masívu nudila, můžete vybírat ze skříní, které kombinují více druhů dřeva jako např. borovicový masív a ratan. Toto netradiční spojení klasického dřeva a popínavé exotické rostliny vypadá velice efektně. foto: Jeko Soutěž o dárkový poukaz v hodnotě 3.000,- Kč. Soutěžní otázky:  Jaký materiál u skříní upřednostňujete? a) masiv b) lamino Jakou finanční částku jste ochotní za šatní skříň vynaložit? a) 1000 Kč – 3000 Kč b) 2000 Kč – 5000 Kč c) 6000 Kč – 10000 Kč

ab
ab
ab
ab
ab