Kategorie

Solární panely na střechu

Solární panely na střechu

Nákup solárních panelů určitě není pro každého, nesou jistá rizika a nikdy stoprocentně nevíte, zda vám energii zaplatí. 

solární panely na střeše

Jedním ze základních problémů solárních panelů je jejich cena. Byť stále rok od roku klesá, i tak budete muset sáhnout hluboko do kapsy. Stejně tak pokud si solární panely na dům pořizujete, abyste pokryli vaši spotřebu elektrické energie, pak se návrat investice do nich pohybuje zhruba do několika let.

solární panely místo tašek

Stejně tak je to se vzhledem. Někomu se samozřejmě panely mohou líbit a nemá problém si je dát na střechu, jinému zas mohou připadat nevzhledné a nikdy by si to nepořídil. Také ne na každou střechu se solární panely hodí, pokud máte dům starší či nějak památkově chráněný, panely tam jednoduše nepatří.

solární panely na střechu

Jakmile panely doslouží, dejte si pozor, co za typ vlastně máte. Většina z nich je bez toxických látek, pár z nich ale tak „bezproblémových“ není. Co se týče likvidace, je mýtem, že bude stát desítky tisíc. Naštěstí je mnohdy už při počáteční ceně předplacena recyklace.

solární panely na dům

Mnoho lidí se domnívá, že pokud venku nesvítí silné slunce, panely jsou k ničemu. Tak tomu rozhodně není. Nejvíce energie panely samozřejmě získají, pokud na ně svítí slunce přímo, ale stejně tak získávají energii, i pokud je zataženo či na ně slunce svítí kolmo.

ab
ab
ab
ab
ab