Kategorie

Smaragdově zelená barva v bydlení

Společnost Pantone na začátku roku prohlásila za letošní barvu zeleň v odstínu smaragdů. Poradíme vám, jak ji využít k oživení kuchyně i ložnice.

Ptáte se, co je to vlastně smaragdově zelená? Je to barva hluboké zelené tůně. Má spíš chladný nádech a zvlášť vynikne na lesklých materiálech.

Barva jako drahokam

Pokud se vám pod slovy "zelená barva" vybaví odstín čerstvé jarní trávy, tady jsme v trochu jiných vodách. Mluvíme o barvě vzácných drahých kamenů. To je jedna z výhod smaragdového odstínu - podobně jako fialová dodá předmětům nádech luxusu. Využijte tuto jeho moc naplno a pořiďte si například smaragdově zelené hedvábné povlečení, nebo alespoň polštář. Hedvábí v této barvě je hodno královské ložnice.

Stěny jako smaragdové moře

Zelená je v našich končinách velmi oblíbená barva pro nátěr interiérových stěn. Až na výjimky se ale potkáte právě se žlutozelenými "travními" odstíny. Vyzkoušejte si, jak rozdílnou náladu v sobě nese jiný odstín té samé základní barvy. Chladnější smaragdově zelená se taky lépe kombinuje. Zůstává přírodním odstínem, ale přitom si dobře rozumí i s moderními, industriálními materiály, jako je kov nebo sklo.

Vydlážděno drahými kameny

Jedním z nejlepších úlovků ve smaragdově zelené budou kachličky a dlaždice. V kuchyni vám vykouzlí severskou náladu a pěkně kontrastuje s pestrými, většinou teplými barvami jídla, v koupelně zase bude působit čistě. Pokud se vám zdá přece jenom už trochu příliš chladná, zkuste vtipný geometrický vzor, nebo dokonce přímo dekor připomínající hrany skutečného smaragdu.

ab
ab
ab
ab
ab