Kategorie

Složte si policovou stěnu jako stavebnici

Spousta z nás byla v dětství architekty a bytovými designéry. Z kostek jsme skládali nábytek i celé domy, školy nebo požární stanice. Pak jsme dospěli a přenechali tuto práci odborníkům. Ale možná přišel čas se k ní aspoň trochu vrátit.
Víte, v čem spočívá jednoduché kouzlo stavebnicových kostek? V tom, jak krásně sednou jedna vedle druhé. Na tomhle prostém principu je něco velmi uspokojivého - ve chvíli, kdy člověk přešel od kamene k cihle, jako by se materiál sám skládal do vysokých stěn a inspiroval k novým možnostem.

Všední genialitu cihly, nebo zkrátka jakéhokoli kvádru, využívá i tento vtipný designérský počin. Stockholmské studio E.O nepřišlo s revoluční podobou policového systému, jenom s tím, jak mohou "dospělé" police vypadat hravě a kreativně.

Policová stavebnice s názvem Room Collection vypadá, jako by se inspirovala známou dětskou hrou, při které se vkládají různobarevné tvary do příslušných otvorů v plastové krabici. V tomto případě je ale čistě na vás, které tvary si vyberete a co do nich vložíte.

Pětadvacet dílů nemá roztodivnou podobu jen tak, pro účely dekorace. Většina z nich se hodí pro určitý typ předmětu - jsou tu police na lahve, na knihy nebo časopisy, na psací potřeby nebo třeba na boty.

Z toho plyne i jednoznačná výhoda takového úložného systému: Když si pořídíte (nebo sami vyrobíte) dostatečný počet těchto kostek, můžete si složit nejen obývací stěnu, ale i menší policové "shluky" například do předsíně, dětského pokoje, nebo místo nočního stolku do ložnice. Celý byt tak bude propojen originálním jednotícím prvkem, který ale vypadá pokaždé trochu jinak.

Modulovou sestavu je pochopitelně velice snadné přeskládat tak, jak právě potřebujete, nebo jak se vám líbí. Můžete z ní klidně udělat i samostatný dekorativní objekt, který místnost jenom zdobí a nemá nutně praktické využití - je to jenom na vás.
ab
ab
ab
ab
ab