Kategorie

Skrytí pomocníci v kuchyni

Možnosti vybavení kuchyňské linky jsou rok od roku důmyslnější. Výrobci se předhánějí v nabídce nejrůznějších "zlepšováků" a trendem současné kuchyně již dávno není pouze základní nabídka spotřebičů.
V následujícím textu si představíme několik nenápadných pomocníků, kterých si na první pohled nemusíme ani všimnout, ale to, jak jsou důležité, doceníme až při jejich provozu.

Vestavěná kuchyňská váha

Nenápadným, ale přínosným pomocníkem, je vestavěná kuchyňská váha. Oceníme ji hlavně díky tomu, že je stále po ruce a nemusíme ji hledat ve skříňkách a sestavovat. Vestavěná váha bývá umístěna přímo v pracovní desce. Jedná se zpravidla o černou skleněnou desku o rozměrech 21 krát 21 cm. Ovládání je dotykové a digitální displej s přesností na 1–2 g uvádí hmotnost vážené potraviny zpravidla do 2 kg. Velkou předností vestavěné váhy je její snadná údržba – stačí setřít vlhkým hadříkem a je uklizeno. Pokud nechceme nebo nemůžeme váhu umístit do pracovní desky, v nabídce jsou také váhy nástěnné. Plochou sklopnou destičku přimontujeme přímo na zeď, případně do kuchyňského obkladu.

Vestavný kráječ

Dalším ze šikovných přístrojů do kuchyně je vestavný kráječ. Umisťuje se do zásuvky šířky minimálně 400 mm pod pracovní desku. Při použití stačí pouze otevřít šuplík. Některé typy je třeba upevnit na pracovní desku, jiné krájí přímo v zásuvce. Po použití stačí kráječ sklopit zpět do skladné polohy a zavřít zásuvku. Vše je hned uklizeno. Kráječe jsou v nabídce z plastu nebo nerezu v ceně od 3 500 Kč.

Elektrická zásuvka, rádio, nebo televize?

Řešíte, jak umístit elektrickou zásuvku do prostorové části kuchyně, kde není možnost zásuvky do zdi nebo zástěny? Existují zásuvky, které je možné umístit přímo do pracovní desky. Jedná se o tubus dvou až tří zásuvek nad sebou, který je zabudovaný pod pracovní deskou. Aby v desce zásuvky nepřekážely, jsou v klidovém stavu zasunuté a zakryté omyvatelným poklopem. V případě potřeby se poklop vytáhne a zásuvky vyjedou nad desku. Jednoduché, funkční a estetické. Dnes již poměrně častým doplňkem kuchyně bývá plochý televizor, umístěný například na dvířkách, odsavači nebo chladničce. Pokud chceme poslouchat hudbu, můžeme zakoupit kuchyňské rádio, které je zavěšeno pod horními skříňkami.
ab
ab
ab
ab
ab