Kategorie

Šetřete planetu – zpívejte kratší písně

Také patříte k lidem, kteří si sprchování rádi zpestří vlastní hudební produkcí? Ať už svou show pod sprchou rozjíždíte ve velkém stylu, nebo si raději jen tiše pobrukujete, měli byste přitom myslet i na to, že volbou správného repertoáru můžete pomoci nejen svým sousedům, ale i planete a jejím přírodním zdrojům.
K tomuto závěru dospěl průzkum firmy Energy Australia - předního australského dodavatele energií. Například průměrný Australan se sprchuje až 7 minut denně. "Dlouhé sprchovaní přitom vysává elektrickou energii jako houba," tvrdí zástupci Energy Australia. Firma proto začala s iniciativou, ve které kromě jiného nabádá "koupelnové zpěváky" k volbě kratších písní. Společnost dokonce vypracovala seznam písniček, které do sprchy doporučuje. Mezi ekologicky přijatelnými tituly se objevila například píseň I Like Short Songs od Dead Kennedys (22 sekund), Crackity Jones od Pixies (1 minuta 22 sekund) či Summertime Blues od Eddiho Cochrana (1 minuta 59 sekund).

Zpívání ve sprše údajně významně zvyšuje spotřebu vody a energie

Snění je taky zakázáno

K dalším problematickým aktivitám, které prodlužují dobu strávenou ve sprše, patří například holení, čištění zubů, hraní si s hračkami či denní snění. Společnost proto začala v oblasti Sydney s distribucí asi 500 000 časoměrných zařízení do sprch, která by měla zpěváky, snílky ale i ty ostatní ukotvovat v reálnem časoprostoru.
ab
ab
ab
ab
ab