Kategorie

Sestěhování: Nenechte se zaskočit

Stěhujete se k sobě? Nenechte se zaskočit

Stěhování je velká událost, hlavně v životě mladých párů. Konečně mají dostatek soukromí a nesleduje je vševidoucí oko rodičů. Některé věci je přesto možná překvapí...

 

 

Nedostatek nábytku

Co si budeme povídat, první bydlení je taky první pořádnou zátěžovou situací, co se týká financí. I proto je někdy potřeba improvizovat. A tak potom třeba používáte krabici místo stolku, menší krabice místo židlí a víko od krabice místo tácu... 

banner_1

My jsme kupříkladu kdysi v podnájmu rok spali jen na matraci. Později jsme si sice koupili postel, ale bohužel u ní zcela platil poměr cena/výkon, takže jsme z ní vstávali tak rozlámaní, že jsme na matračku na zemi vzpomínali s nostalgií a láskou.

Suché kytky

Dámy, pokud se těšíte, jak si nové bydlení zkrášlíte živými květinami, možná budete překvapené, že ty zelené potvory chtějí vodu. Máte-li pěstitelské zkušenosti už z rodného domova, pak si klepete na čelo. Jste-li ale zahradnicky nepolíbená, věřte, že kytky, co jste měla v pokojíku, patrně někdo zaléval. Tipuju to na maminku.

 

Například moje kamarádka je tak „dobrá“ pěstitelka pokojových rostlin, že jí nedávno uschnul kaktus.

Rozdílný vkus

Jeden v obchodě s barvami kouká po křiklavě zelené, druhý po jemně béžové? Zavrhněte obě barvy a najděte kompromis, aby se vám v novém domově dobře bydlelo oběma.

 

A zase musím sáhnout do historek svých kamarádek. To se takhle jedna z nich ohromně těšila, jak se s přítelem nastěhují do nového bytu. Konečně pořídili na hypotéku vlastní, takže si mohli přivést i ty věci, které doposud schovávali u rodičů, protože se jim do garsonky nevešly. Jaké bylo kamarádčino překvapení, když její milý na nové police mezi designové dekorace vystavil přisprostlého dřevěného panáčka, kterého dostal od kamarádů k osmnáctinám, pohár ze zápasu v basketu, co hrával na střední, a umělohmotnou imitaci Oskara s nápisem Fakt borec – tedy dárek od kamarádů pro změnu z oslavy devatenáctin.

Sběratelská vášeň

Ať už to jsou pivní tácky, angličáky, porcelánoví sloni nebo hrnečky… tak nějak jste si mysleli, že svou sbírku nechá vaše drahá polovička u rodičů. A najednou je tady, přímo ve vašem novém obýváku. Vytahuje to z krabic jedno po druhém a vy nestačíte zírat. Ale co teď? Už při stěhování jste si přeci (alespoň pro sebe) slíbili "v dobrém i ve zlé," ne? Co naplat, kdo má něco proti, nechť se ozve nyní, nebo ať mlčí navždy (případně do vhodné chvíle, viz bod níže).

 

(Ne)nadálé situace

A jejda, bude vás víc? Až se vzpamatujete z prvotního šoku, začněte plánovat a nakupovat (i když se kvůli tomu možná protáhne vaše spaní jen na matraci). Potřebovat budete postýlku, přebalovací pult… a komodu na oblečky, která by se zrovna hodila na to místo, kde je vitrína s tácky, angličáky, slony, hrnky...

 

Přečtěte si také čánek o tom, co byste měli promyslet, než vůbec o společném bydlení začnete uvažovat :) 

 

ab
ab
ab
ab
ab