Kategorie

Šest důvodů, proč život s kočkou není pro kočku

Máte někdy pocit, že sdílení společné domácnosti s kočkou je zkouška nervů? Nemůžete být dál od pravdy. Kočka je naopak to nejlepší, co se jejímu majiteli mohlo v životě přihodit.

Jakým způsobem vaše kočka výrazně zlepšuje kvalitu vašeho života?

Živý přímotop

Není nad předoucí kočku schoulenou u vašich prokřehlých nohou. Pravda, těžko ji k tomu donutíte a budete muset počkat, až se sama rozhodne, ale když to rozhodnutí přijde, máte najednou kamaráda a elektrickou dečku v jednom. A to se přece vyplatí. Nezapomeňte ani na přímou úměru - čím víc koček, tím víc tepla!

Budík (skoro) zadarmo

Stává se, že si zapomenete večer nařídit budík? Kočka to jistí. A to dokonce i když zrovna nemusíte, nebo dokonce vyloženě nechcete vstávat. V tu správnou hodinu - ideálně v půl šesté ráno - vám skočí na břicho a připomene vám, že je nejvyšší čas vstávat a být produktivní. V ideálním případě vám do ložnice přinese mrtvou myš, aby vám šla příkladem.

Nikdy není nouze o překvapení

Když jsme u těch myší - pokud je vaše kočka opravdu silná a talentovaná osobnost, nepřinese vám myš až pod nos, ale rafinovaně ji schová a přichystá vám tak milé překvapení. Není lepší pocit, než když se snažíte vyluxovat prach pod skříní a vysavač začne zděšeně úpět, protože nasál něco, co rozhodně nasát neměl.

Nenechá vás kynout

Možná jste si už všimli, že každá kočka je naprogramovaná tak, aby průběžně rušila vaše sledování televize, čtení, příjem potravy, práci u počítače a další aktivity, které vám jenom přidávají na tloušťce. Protože jsou kočky sofistikovaní tvorové, neruší vás stále. Naopak vás ukldiní tím, že se chovají docela způsobně, a zaútočí teprve ve chvíli, kdy jste se začali v klidu soustředit na svoji činnost.

Nemusíte ji bavit

Pes vyžaduje vaši pozornost. Nosí vám míčky, kosti nebo jiné předměty, chce aportovat, chce se s vámi předbíhat, chce si prostě hrát. Kočka si naproti tomu vystačí sama. Vaše podivné obličeje ji nevzruší, vaše povely přeslechne a radši by si ukousla ocas, než by vám poslušně přinesla svoje klubíčko.

Otázka perspektivy

Soužitím s kočkou si tak navyknete na jedince s proměnlivou náladou, že vám najednou všichni vaši lidští kamarádi budou připadat o kousek příjemnější a budete pro ně možná mít víc pochopení. Nebo přinejmenším oceníte, že vám aspoň občas zaplatí pivo a koupí narozeninový dárek. Od kočky je naproti tomu nejlepší nečekat vůbec nic - jedině tak se každou chvíli dočkáte příjemného překvapení v podobě tulivého a přátelského tvora.

ab
ab
ab
ab
ab