Designérům nábytku otevírá dveře k novým postupům při práci s kůží laserová technologie. Díky ní lze plnit i dříve nemyslitelná přání nejnáročnějších zákazníků.
Také nábytkoví designéři by při své práci rádi využívali např. telecí, vepřové, kozí nebo pštrosí kůže. Ty jsou ovšem tak malé, že je lze používat velmi omezeně. Řešení už je ale na cestě. Experti, vyrábějící umělé usně pro automobilový průmysl, si při práci pomáhají nejmodernější laserovou technologií. A právě díky ní se designérům nábytku nabízejí nevídané možnosti.
Až doposud mohli designéři využívat usně z menších živočichů v nábytkářském průmyslu pouze v omezené míře
Nové technologie
Technické struktury, jako např. různě žilnaté a „protkávané“ listy imitace kožených povrchů nebo povrchy roun, je možné pomocí digitální technologie reprodukovat jako povrchy klasických přírodních usní a laserová glazura tak nahrazuje tradiční postupy zušlechťování kůží. Přednosti nového postupu se ukazují především při zpracování dat. Odborníci mohou bez jakýchkoliv rušivých přechodů a proměn změnit pomocí počítače žádanou hloubku gravury, charakteristické vlastnosti. Zkrátka vše podle toho, jaké má přání zákazník.
Laserová technologie dokáže spojit neznatelným svárem i velmi malé kousky kůže
Jak to funguje?
Výchozí vzorek kůže se pomocí skeneru ofotí a zachytí trojrozměrně. Po vytvoření výsledné podoby na obrazovce počítače se struktura navrženého povrchu kůže přenáší pomocí laseru přímo na válec (přes který se tiskne umělý vzorek do umělé kůže) a zde je pak trvale k dispozici k použití.