Kategorie

Se zatravňovací dlažbou vylepšíte tvář pozemku

Okolo každého domu se najde místo pro dlažbu, většinou ve formě chodníčku, příjezdové cesty ke garáži nebo okolo domu a často se volí zámková dlažba pro svou praktičnost, dostupnou cenu a pěkný vzhled.
Možná by se vám ale namísto toho více líbila zelená plocha, trávník se ale prošlape a v mokru rozjezdí koly automobilu, což pak nevypadá dobře. Není to rozhodně nedostupné přání, jen je třeba sáhnout po dlažbě zatravňovací neboli vegetační a vrhnout se do vytvoření zpevněné plochy touto cestou.

Využití vegetační dlažby

Zatravňovací dlažba vytvoří sametově zelený koberec a položení speciálních dlaždic, přes které proroste tráva, je dokonce jednodušší než pokládka keramické dlažby. Využít se dá pro okolí komerčních budov, propojení komunikace s vjezdem do garáže nebo domovním vchodem, pro tvorbu parkovacích míst, chodníčků nebo dokonce zpevnění mírných svahů.

Funkce „zatravňováků“

Jak „zatravňováky“ fungují? Zcela jednoduše, prosypete je zeminou a zasejete travní semeno, nebo je necháte přirozeně prorůst trávou. Takovou zpevněnou travnatou plochu pak lze sekat klasicky sekačkou. Další variantou je zasypání otvorů štěrkem bez vytvoření zeleně. Jedná se o dlaždice tvaru pláství nebo zámkové dlažby, u kterých je klíčová jejich správná pokládka a předpřipravený mrazuvzdorný podklad, jelikož zamrzlá voda s rozpíná a musí zde mít dostatek místa.

Z čeho je tato dlažba vyrobena

Beton je pro vegetační dlažbu ideální, k dalším materiálům patří plast nebo umělý kámen, každý z materiálů má své výhody i nevýhody. Pokud potřebujete, aby zatravněný povrch snesl určitou zátěž, například pokud na něj najíždíme automobilem, nebo po něm často chodíme, je určitě volbou číslo jedna beton. Vibrolisovaný beton je dostatečně pevný v tahu i ohybu, odolává vodě a chemikáliím určeným k rozmrazování. Kromě klasické šedé barvy existují odstíny jako okrová, světle šedá nebo cihlová. Kde zatravňovací dlaždice výhodně pořídit? Například u firmy PRESBETON se širokou nabídkou této, ale i dalších typů dlažby a mnoha zajímavých prvků pro váš dům a zahradu.
ab
ab
ab
ab
ab