Kategorie

Sálavé teplo pomůže vašemu zdraví

Sálavé teplo pomůže vašemu zdraví
Srdce domova vždy tvoří topidlo. V současnosti už i u nás plně respektujeme trendy v oblasti vytápění. Většina lidí v zahraničí dnes dává přednost topení, které je nejenom úsporné, ale zároveň i ekologické.
Obě dvě tyto vlastnosti mohou jít ruku v ruce, což ukazují moderní topidla v podobě krbových vložek.

Horko vysušuje sliznice

V minulosti se v domech a bytech často vyskytovala kamna, která se velmi rychle rozpálila a stejně rychle také vychladla. Ovšem tento způsob topení je finančně značně nákladný a neekologický. Jakmile se kamna roztopí příliš, v místnosti je příliš velké horko, což vysušuje vzduch. Popisované prostředí působí potíže lidem se sklonem k nemocem horních cest dýchacích. Když se k tomu navíc přidá i přepálený prach z povrchu topidla, trpí nejenom astmatici a alergici. Nepočítáme i skutečnost, že když kamna vychladnou, v místnosti je rychle zima. Tepelné ztráty jsou vysoké a teplo se nedá dlouhodobě udržet stabilní. Naštěstí sálavé a akumulační krbové vložky umí všechny popisované nedostatky odstranit.

Finančně výhodné řešení

Díky akumulaci tepla se v místnosti dá bez potíží udržet stabilní prostředí příznivé pro pobyt. Sálavá a akumulační krbová vložka se nerozpálí, teplo z ní se uvolňuje postupně po dobu mnoha hodin. Díky tomu je toto topení energeticky mnohem méně náročné, než klasická kamna. Kdybyste si porovnali náklady na topení v případě klasických topidel a sálavých a akumulačních krbových vložek Flamen.cz, budete velmi příjemně překvapeni, jak je sálavé teplo výhodné. Vytvoříte si doma navíc bezprašné prostředí, které nevysušuje sliznice krku a úst. Velkou část rým a kašle bohužel podporuje i nevhodné prostředí, které si doma sami vytváříme. Krbové vložky mají navíc vysokou účinnost 82 % a 85 %. K dispozici jsou navíc různá prostorová řešení, a to čelní, rohové pravé nebo rohové levé prosklení. Můžete si vybrat podle svých potřeb.
ab
ab
ab
ab
ab