Kategorie

S nemovitostmi je možno obchodovat po celý rok

V minulosti byly měsíce v roce, kdy docházelo k poklesu zájmu klientů. Nyní realitní trh funguje po celý rok.
Délka rozhodovací doby o nákupu či prodeji je přímo úměrná ceně dané věci. Asi se všichni shodneme na tom, že pořízení nemovitosti není zrovna zanedbatelnou investicí. Mnozí majitelé a potenciální vlastníci nemovitostí jsou proto ochotní čekat i měsíce na období v roce, které jim přinese největší užitek z dané koupě. V minulosti obchod s nemovitostmi výrazně kolísal dle jednotlivých ročních období. Velké realitní kanceláře však za poslední dva roky registrují výraznou změnu trendu v nakupování nemovitostí. S byty a rodinnými domky se totiž ve velkém obchoduje i v dříve tradičně mrtvých měsících jako je období prázdnin či vánočních svátků.

S nemovitostmi je možno obchodovat během celého roku

S Raiffeisen stavební spořitelnou si již dnes můžete splnit své sny. Využijte nabídku výhodných úvěrů a stavebního spoření. Spolehněte se na perfektní servis, vstřícný přístup a v některých parametrech dokonce výjimečné podmínky! Přesvědčte se zde

Obchodování o svátcích a o prázdninách

"Tato období mají své neocenitelné výhody. Klienti jsou vstřícnější a za poslední rok či dva se vygenerovala skupina - obvykle velmi vytížených lidí - kteří hledají nemovitosti právě během dovolených. V tomto období se i psychologicky lépe sjednávají obchody. Obecné klišé, že se v létě neobchoduje, je spíš chybou realitních kanceláří, než nižší poptávky či nabídky. Většina realitních kanceláří v létě nepracuje naplno a zároveň snižují inzerci, nebo neinzerují vůbec. Je to pouze věc přístupu," vysvětlila Iva Cikánková, ředitelka realitní kanceláře. V případě prodejů a nákupů jsou období únor až květen a září až listopad obecně poznamenané vyšší aktivitou. V období léta a Vánoc ovšem může klesnout objem obchodů jen nepatrně. Chuť nakupovat mají v tomto období především mladší ročníky, většinou zatím bez dětí, nebo naopak kategorie klientů okolo padesáti až šedesáti let. Z profesního pohledu jde především o profesně velmi vytížené lidi, kteří jsou ochotní otázce bydlení obětovat svou dovolenou.
ab
ab
ab
ab
ab