Kategorie

Rychlá rekonstrukce podlahy suchou cestou

Plánujete-li rekonstrukci podlahy v bytě, rodinném domě či na chalupě, zkuste to suchou cestou. Místo klasického způsobu vylévání podlahy betonem či cementovou stěrkou použijte pro její vyrovnání lehké keramické kamenivo Liapor (keramzit) - čistě přírodní keramický materiál.
Vyvarujete se tak nežádoucím prasklinám, podlaha bude perfektně rovná a ihned pochozí. Nezanedbatelným bonusem bude skvělá tepelná i zvuková izolace podlahy.  Rekonstrukce podlahy pomocí Liaporu lze realizovat na jakémkoliv podkladu, ať už se jedná o betonový či dřevěný strop... Video: Vyrovnání podlahy na betonovém stropě Video: Vyrovnání podlahy na dřevěném stropě

Hlavní výhody vyrovnání podlahy Liaporem

Největší předností podlah s podsypem z Liaporu je jejich jednoduchá a rychlá montáž suchou cestou. Výrazně se zkracuje doba realizace (nejsou nutné přestávky) a navíc je tento typ podlah mnohostranně použitelný pro bytovou výstavbu, novostavby i rekonstrukce. Díky nízké plošné hmotnosti suché podlahy nadměrně nezatěžují nosné konstrukce stavby  a jsou vhodné například pro řešení podlah střešních nástaveb. Podsyp z Liaporu  umožňuje také bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací. Jako finální vrstvu pak lze použít jakýkoliv materiál – dřevěnou podlahu, lamino, PVC podlahu, marmoleum, dlažbu, koberec... Více o přednostech kameniva Liapor

Jak postupovat při rekonstrukci podlahy Liaporem

1) Nejprve je nutné odstranit starou podlahu včetně starého násypu a podklad důkladně očistit. 2) Následuje položení separační vrstvy (např. netkané geotextilie). 3) Poté následuje položení vyrovnávacího podsypu z kameniva Liapor, doporučená je frakce 1-4mm. Je vhodné jej aplikovat při nerovnostech podkladu nad 20 mm, výše násypu není v podstatě omezena. 4) Liapor se při ukládání hutní pouze ručně, obvykle pomocí dřevěných latí a hladítka. Na připravené vrstvě suchého podsypu z Liaporu nelze přímo chodit, ale pohyb je možný po provizorním zakrytí dřevěnými nebo polystyrénovými deskami v místě pohybu a manipulace. 5) Na zhutnělou vrstvu Liaporu už můžeme pokládat podlahové desky všech dnes na trhu běžných typů (KNAUF, Rigips, OSB, Cetris atd.).
  • K zajištění správné funkce plovoucí podlahy musíme oddělit podlahové desky od stěn a ostatních stavebních konstrukcí pomocí dilatačních obvodových pásků.
  • Podlahové desky klademe na připravenou vrstvu vyrovnaného a připraveného podsypu z Liaporu a měly by být vždy kladeny v systému pero/drážka. Pokud klademe vícevrstvý systém, musíme dbát na dodržení překrytí spár jednotlivých vrstev.
  • Při větší ploše podlahy je vhodné podsyp a podlahové desky pokládat postupně. Ideálně si vždy připravit plochu podsypu větší o 30 % než bude plocha kladených desek. S pokládkou se obvykle začíná v rohu protilehlé stěny dveří.
  • Dokonalého spojení desek, tuhosti a rovinnosti podlahy zajistíme nanesením lepidla do spar desek a jejich následným prošroubováním dle doporučení výrobce desek.
6) Na závěr spáry přetmelíme. Podlaha je hotová a na takto připravený podklad lze pokládat jakoukoliv finální nášlapnou vrstvu (laminátovou podlahu, dlažbu, koberec atd.).

Jak a kde koupit keramické kamenivo Liapor?!

Keramické kamenivo Liapor můžete zakoupit on-line na adrese obchod.liapor.cz nebo v prodejní síti Liapor. Poradenství v otázce aplikací keramického kameniva Liapor a další informace vám poskytne obchodně technický poradce výrobce:
Ing. Libor Pupík
mob: +420 606 643 550 e-mail: pupik@liapor.cz
ab
ab
ab
ab
ab