Kategorie

Rychlá rekonstrukce podlahy - bez betonu a nivelační hmoty

Kompletní rekonstrukce podlahy je náročná a zabere spoustu času. Tak tomu skutečně je, použijete-li pro vyrovnání podlahy beton, nebo nivelační hmotu. Existují ale mnohem snazší a hlavně rychlejší způsoby pro rekonstrukc
Kompletní rekonstrukce podlahy je náročná a zabere spoustu času. Tak tomu skutečně je, použijete-li pro vyrovnání podlahy beton, nebo nivelační hmotu. Existují ale mnohem snazší a hlavně rychlejší způsoby pro rekonstrukci podlahy… Jak už bylo zmíněno, rekonstrukce podlahy pomocí mokrých procesů je zdlouhavá - zahrnuje až několikadenní technologickou přestávku na vyschnutí a vytvrdnutí podlahy. Naštěstí to není jediná možnost. Vyrovnat podlahu lze i suchou cestou pomocí suchého zásypu a podlahových desek. Jedná se o velmi rychlý způsob bez jakýchkoliv nutných přestávek.  Novou podlahu tak můžete mít hotovou třeba za víkend. Chcete-li podlahu vyrovnat a izolovat v jednom kroku, použijte po tento zásyp lehké keramické kamenivo Liapor (keramzit).

Jak tedy na rekonstrukci podlahy pomocí Liaporu?!

Podlahy s podsypem z Liaporu lze realizovat při rekonstrukcích i v novostavbách. Kamenivo Liapor má velmi nízkou objemovou hmotnost, proto se s úspěchem využívá při rekonstrukci půdních vestaveb, podlah v patře starších domů, chalup a na dalších místech, kde jsme limitování nosností konstrukce. Podlaha je ihned po dokončení pochozí. Pro představu, jak taková rekonstrukce probíhá, se můžete podívat na krátké video.
  1. Nejprve je nutné odstranit starou podlahu včetně starého násypu a podklad důkladně očistit.
  2. Následuje položení separační vrstvy. Můžete použít třeba netkanou geotextilii.
  3. Dalším krokem je položení vyrovnávacího podsypu z kameniva Liapor, doporučená je frakce 1-4mm/500kg.m-3. Výše násypu by měla mít alespoň 20 mm, horní hranice není v podstatě omezena.
  4. Liapor se při ukládání hutní pouze ručně, obvykle pomocí dřevěných latí a hladítka.
  5. Na zhutnělou vrstvu Liaporu už můžeme pokládat podlahové desky všech dnes na trhu běžných typů (KNAUF, Rigips, OSB, Cetris atd.). Pokládku a montáž desek provádíme vždy podle doporučení jejich výrobce.
  6. Na závěr spáry přetmelíme. Podlaha je hotová a na takto připravený podklad lze pokládat jakoukoliv finální nášlapnou vrstvu (laminátovou podlahu, dlažbu, koberec atd.).
Celý postup rekonstrukce podlahy pomocí Liaporu krok za krokem >> Liapor zakoupíte v prodejní síti výrobce po celé ČR, nebo on-line v e-shopu obchod.liapor.cz. V případě dotazů kontaktujte obchodně-technické poradce výrobce
ab
ab
ab
ab
ab