Kategorie

RWE Transgas neuznává důvody pokuty od ÚOHS

Právní experti RWE Transgas analyzovali rozhodnutí antimonopolního úřadu, který firmu pokutoval za zneužití dominantního postavení. Na základě analýzy podala společnost proti rozhodnutí ÚOHS rozklad.
Sdělil to mluvčí RWE Transgas Martin Chalupský, aniž by konkretizoval důvody. Předseda antimonopolního úřadu Martin Pecina uvedl, že ÚOHS o rozkladu rozhodne zhruba do dvou měsíců.  RWE Transgas dostala pokutu 370 milionů korun za údajné zneužití dominantního postavení na českém trhu se zemním plynem před dvěma týdny. Doposud je to nejvyšší pokuta pro jednu firmu v jednom správním řízení.

RWE Transgas se brání rekordní pokutě uložené antimonopolním úřadem

Monopol i kartel

Firma podle úřadu zneužila svého dominantního postavení ve třech případech. RWE Transgas údajně účtoval velkým odběratelům za zemní plyn stejné ceny jako domácnostem, distribuční firmy z jeho skupiny odebíraly plyn za zcela jiných podmínek než ostatní distributoři a regionálním distribučním firmám zakazovaly smlouvy uzavřené s RWE Transgas prodávat zemní plyn na jiném území, než na kterém působí. "Takové jednání lze označit za kartel o rozdělení trhu," uvedl v souvislosti s uloženou pokutou přededa ÚOHS Martin Pecina. Společnost RWE Transgas ovládá přes 80 procent tuzemského trhu s plynem.
ab
ab
ab
ab
ab