Kategorie

RQ Money: rozpočet domácnosti jako na dlani

Mít pod palcem veškeré informace o výdajích a příjmech domácnosti nebo jejích jednotlivých členů je snem mnoha strážců rodinné kasy. Aby se tyto informace daly ukládat a efektivně využívat, byl vytvořen program RQ Money, který vám nabízíme ke stažení.
RQ Money slouží k evidenci příjmů a výdajů pro domácnosti, sledovaní vývoje akcií či investic apod. Poskytuje rychlý přehled o aktuálním stavu financí na účtech v různém období, data lze filtrovat podle kategorií či osob, disponuje přehlednými grafy a umožňuje rovněž export dat. Toto vše zvládá v češtině, slovenštině i angličtině, což usnadňuje používání lidem, kteří neznají cizí jazyky.

Jak se ovládá?

V okně puštěného programu dominují řádky, které po vyplnění vytváří seznam. Zde zvolíte přidání nového záznamu a nové okénko vám nabízí několik políček k vyplnění. Po uložení se data z okénka přesunou do řádků v původním okně a vytvoří tak položku v seznamu. Abyste mohli s programem naplno pracovat a zadávat do něj data, musíte před tím vyplnit několik údajů a naeditovat položky, se kterými bude aplikace nadále pracovat. Vytvoříte tak seznam bankovních účtů, jimiž disponujete, výčet osob, jejichž příjmy a výdaje budete monitorovat, a zejména musíte zadat tzv. kategorie a podkategorie. To jsou položky, kterými identifikujete jak se k vám na účet peníze dostaly, či na co byly použity. Typicky tak vytvoříte položku pro příjem výplaty, placení nájmu, výběr z bankomatu či nákup v obchodě. Tento postup pak zrychlí zadávání dat do seznamu, protože místo dlouhého vypisování stále se opakujících úkonů jednoduše zvolíte kategorii. Vložená data do počítače budete chtít pochopitelně rovněž nějak zužitkovat. K tomu je uzpůsobena spodní část hlavního okna programu, kde se nachází tabulka, graf a pochopitelně filtr, s jehož pomocí dostanete do tabulky i grafu informace, o které jde. Filtr lze nastavovat mnoha způsoby. Zjistíte tak údaje o rozpočtu za celý rok, či jen za vymezené období, můžete si nechat zobrazit pouze příjmy či pouze výdaje, zvolit celou domácnost, nebo jen některého člena apod. Dozvíte se tak třeba, za co určitá osoba v daném časovém termínu utrácela. K tomu vám ještě graf znázorní, jakou část utratila v obchodě, kolik za nájem atd. RQ Money je užitečný pomocník pro kontrolu domácích financí. Jeho hlavní předností je česká lokalizace a rovněž cena, protože je distribuován jako freeware. Užívat jej tedy můžete zcela zdarma. Uživatelské prostředí je přehledné a po krátkém oťukání se budete v programu pohybovat jako doma. Software nemusíte nijak instalovat. Stačí jej kamkoli rozbalit, takže jej klidně můžete mít vždy s sebou na svém přenosném flashdisku. Autor: RQ Money Velikost souboru: 653 kB Operační systém: Všechna Windows Licence: freeware Hodnocení: 90 %
ab
ab
ab
ab
ab