Kategorie

Rozveselte svůj domov barvami jara!

Rozveselte svůj domov barvami jara!

I když se to zdá každý rok beznadějné, nakonec přece jen přijde jaro i s celou svou plejádou barev, jakou všichni milujeme. Jak vyjarnit své obydlí? 

 

Říct, že jaro charakterizuje žlutá a bezpodmínečně jenom žlutá, zajisté nemůžeme. Ale je nasnadě prohlásit, že tato barva připomíná ono slunce, na které jsme všichni tak dlouze čekali. Žlutá barva povzbuzuje a přináší pocit harmonie. Jeden doplněk v této barvě dokáže prozářit celý váš pokoj. Stačí koupit nové povlaky na polštáře či stoleček a jaro může začít i u vás doma!

https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/white-furniture-yellow-decorations-baby-room-467038667

Jaro je bezpodmínečně spojené s rostlinami, příchodem sněženek a postupným rašením květů na stromech. Jaro je čas, kdy hnědá tráva bez života chytá nový dech a vše se začíná zelenat. Zelená přináší pocit bezpečí a přenést si ji do svého domu je velmi jednoduché.

 

Ať už máte v oblibě dekorativní povlečení s rostlinnými motivy nebo živě zelené povlaky na polštáře, nezapomínejte na živé květiny. V jakém jiném období by měly neustále na stole stát řezané tulipány nebo čerstvé luční kvítí?

Jaro je krom barev také plné vůní, zpěvu ptáků a radosti. Je to typické dívčí roční období, během kterého se můžeme nechat unášet jemnými odstíny růžové. Ta například na rámečcích, povlečení nebo květináčích dodá pokoji nejen svěží jarní nádech, ale i ženskou jemnost a půvab.

A mezi ostatním životem, který jaro probouzí, samozřejmě nechybí ani fialky, takže nezapomínejme na fialovou! V detailech je krása a byť se možná zdá fialová jako příliš odvážná volba, může interiér nečekaně rozzářit. Fialová byla barvou králů a nese v sobě určitou hrdost. Zkuste probudit své bydlení například fialovými svíčkami nebo stuhami, kterése svou výraznou barvou jednoznačně nezaniknou.

Pochopitelně však nejvíce záleží na tom, co máte rádi vy sami, a proto je důležité obklopit se hlavně takovou barvou, která nejen bude slušet vašemu pokoji, ale především vám bude dělat radost.

ab
ab
ab
ab
ab