Kategorie

Rozhovor s mladou oděvní návrhářkou Veronikou Kolmašovou

Redakce Světa bydlení pro Vás objevila novou tvář v oblasti módy. Navštívili jsme mladou talentovanou módní návrhářku, jejíž oděvy jsou energické, mladistvé, originální a ručně malované. Doplňte svůj šatník třeba o modely značky JUNGLE z dílny Veroniky Kolmašové.
 

Jak jste se dostala k oděvnímu návrhářství? Kdy jste k němu „přičichla“ poprvé?

Už jako dítě jsem věděla, že se chci věnovat tvořivé práci. Ve dvanácti letech jsem v tom měla jasno. Proto, když došlo na rozhodování o studiu na střední škole, nebylo nad čím uvažovat. Zvolila jsem střední školu uměleckou, obor oděvní návrhářství.

Veronika Kolmašová

V oblasti oděvního průmyslu máte velkou konkurenci. Odlišují se něčím Vaše oděvy od ostatních?

Obchodů s oblečením je opravdu mnoho. K navrhování přistupuji jako k procesu tvoření. Své oděvní kousky si vytvářím sama, navrhuji si je, vytvořím střihy, ušiji a pak ručně maluji. Je to celkem zdlouhavý proces, ale je to práce, kterou mám opravdu ráda. Snažím se zákazníkům nabídnout opravdu kvalitní zboží a této zásady se držím. Snažím se vyhovět požadavkům klienta, proto k oděvní tvorbě přistupuji u každého individuálně. Není žádný problém sukni prodloužit či zkrátit, samozřejmé je přizpůsobení se postavě daného zákazníka. Je důležité, aby se člověk ve svém oblečení cítil dobře a aby podtrhlo jeho osobnost.

Mají Vaše modely nějaký charakteristický rukopis, podle kterého by mohli lidé ihned rozpoznat, že se jedná o Vámi navržené oblečení?

Myslím, že poznávacím znamením mých oděvních kousků je především inspirace přírodou. V mé tvorbě se objevují motivy fauny, ale i neživé přírody. To znamená že Vaše tričko bude oživeno například malovanými vosami, žabkami, slony nebo také ještěří kůží apod.

JUNGLE

Je pro mladou návrhářku snadné prosadit se? Nacházíte se zřejmě v počáteční fázi na poli podnikání, jak takové začátky vlastně vypadají? Co všechno je potřeba zajistit, abyste mohla navrhovat své vlastní oděvy a následně je prodávat?

V okamžiku, kdy se člověk rozhodne, že se z něj stane „podnikatel“ nebo živnostník, má před sebou spoustu vyřizování na úřadech. Hlavně si musí dobře rozmyslet, co to obnáší. V mém případě to začalo tak, že jsem si zjistila, jak je to vlastně s materiálem, kde seženu látku, kolik bude stát, stejně tak s nitěmi a barvami. Koukala jsem po cenách oděvů, abych věděla, zda zvládnu vyhovět zákazníkům i po finanční stránce tak, abych se navrhováním mohla živit. Své oblečení prodávám prostřednictvím internetového obchodu, což pro mě jako člověka, který se v počítačích moc nevyzná, bylo také oříškem. (smích)

JUNGLE - značka inspirovaná přírodou

Pro jakou skupinu lidí jsou Vaše oděvy určeny?

Na věku nezáleží. Mé oděvy jsou určeny lidem, kteří se chtějí odlišit, těm které nebaví nakupovat klasickou konfekci nebo se nechtějí oblékat „tuctově“. Je to zkrátka pro lidi, kteří mají rádi nevšednost a přírodu.

Jaké střihy a materiály preferujete při realizaci Vašich návrhů?

Jsem zastáncem jednoduchých a přitom dobře padnoucích střihů, které zdůrazňují ženské přednosti. V současnosti navrhuji oděv zejména pro ženy, ale nabídku brzy rozšířím i o kousky pánského oblečení. Zatím navrhuji pánská trička a kravaty.

Šaty jsou doručeny v pěkném balení

Kde hledáte inspiraci pro Vaše návrhy?

Inspiruji se zejména přírodou. Mým koníčkem je také malování olejovými barvami, z obrazů taktéž inspirovaných přírodou pak převádím některé motivy na oblečení.

Veronika Kolmašová : Maska, olejomalba, 2009

Máte nějaký vzor v oboru oděvního návrhářství?

Mám. K mým vzorům patří například Alexander McQueen, Blanka Matragi nebo Valentino. Líbí se mi variabilita tvoření a preciznost Alexandra McQueena a i jeho přehlídky jsou šokující, vždy přijde s něčím novým. Návrhy Blanky Matragi jsou velmi ženské a samy o sobě jsou uměleckým dílem.

Jaké jsou Vaše ambice v oboru návrhářství?

Zatím pracuji v „polních“ podmínkách doma. V budoucnu však počítám s tím, že otevřu kamenný obchod s nabídkou mnou navržených oděvů a se službou zhotovení oblečení na míru. Chtěla bych dát také šanci výtvarně nadaným tělesně postiženým lidem, kteří by se podíleli na realizaci mých návrhů, popřípadě zajišťovali chod internetového obchodu.

Trička mají také originální "svačinkové" balení

Kde by Vás zákazníci mohli najít?

Mé oděvy si každý může prohlédnout na webových stránkách http://www.jungle.inshop.cz/ www.fler.cz/gris Zájemci o oblečení značky JUNGLE se na mě mohou obrátit i při dotazech nebo objednávkách prostřednictvím e-mailu jungleart@seznam.cz.

Zalíbila se Vám nevšední móda inspirovaná přírodou? Pestrou nabídku módy Veroniky Kolmašové śi můžete prohlédnout

v KATALOGU oděvů Originální tričko JUNGLE můžete získat také svou účastní v soutěži Zlatá Koruna. Hlasujte a pomozte Nízké hyposplátce Reiffeisen stavební spořitelny a.s. k umístění v prestižní soutěži o nejoblíbenější finanční produkt veřejnosti a deset vylosovaných získá originální tričko značky JUNGLE. Hlasovat můžete ZDE nebo zasláním sms zprávy ve tvaru ZK 13 zaslanou na číslo 900 11 06. Hlasovat lze do 7. června 2009.

ab
ab
ab
ab
ab