Kategorie

Rostliny v koupelně

Rostliny v koupelně

Řada z nás miluje květiny a rádi bychom si s nimi vyzdobili ideálně celý byt, klidně každou místnost a každý kout. Málokdo z nás má ale to štěstí a může si dovolit mít rostliny i v koupelně.

Hlavní a nepřekonatelnou podmínkou pro pěstování rostlin v koupelně je okno, které zajistí rostlinám světlo potřebné pro jejich růst. Pokud patříte mezi ty šťastné a okno v koupelně máte, pojďme se podívat, z čeho lze vybírat. Možnosti jsou prakticky neomezené, vše se odráží od toho, jak velký prostor máte k dispozici, a jaké množství světla do místnosti prochází.

Do tmavších koupelen umisťujte rostliny, které dobře snáší polostín. Především tedy palmy, kapradiny nebo lopatkovce, kterým velice prospívá vyšší vlhkost vzduchu. Při volbě květin menšího vzrůstu nám koupelnu krásně ozdobí alokázie nebo parožnatky. I při výběru mezi těmito druhy, buďte vždy raději obezřetní a informujte se, zda rostlina opravdu dobře snáší polostín, jinak může docházet k jejímu chřadnutí, řídnutí listů a ztrátě barevnosti.

Pokud máte k dispozici dostatečně velkou a prosvětlenou místnost, nebojte se z rostliny udělat její dominantu. Zelená barva nádherně kontrastuje s bílou barvou sanity.

Z drobnějších rostlin se pro světlé koupelny skvěle hodí pokojové bambusy, vlhkomilné klusie anebo krásně kvetoucí orchideje. U těchto rostlin dbejte na to, aby se jim vždy dostávalo vláhy i ke kořenům.

Jistě nám dáte zapravdu, že květiny jsou pro koupelny skvělým doplňkem, který navazuje pocit luxusu a dodává jim punc výjimečnosti.

Štítky:

květiny rostliny
ab
ab
ab
ab
ab