Kategorie

Rolety versus žaluzie. Co si zvolit?

Rolety versus žaluzie. Co si zvolit?

Stejně jako si lámete hlavu s barvou fasády či typem podlahy, tak si lámete hlavu i s tím, zda použít spíše látkové rolety, žaluzie nebo snad závěsy. Co je tedy lepší?

Venkovní žaluzie

Jedním z typů jsou samozřejmě i venkovní žaluzie. Jejich výhodou je především to, že dodají domu atraktivní vzhled a eleganci. Zároveň šetří náklady na klimatizaci, regulují dopadající sluneční paprsky a zároveň skvěle chrání soukromí. Existuje několik mnoho typů a velikostí, každý má pak trochu odlišné vlastnosti.

Látková roleta

Ta vám v první řadě dokáže poskytnou příjemné zastínění místnosti, dokáže ale fungovat i jako termoizolace. Může ušetřit až 34 % nákladů na vytápění tím, že zabraňuje úniku tepla z místnosti. Zároveň zvládne snížit až o 30 % množství hluku přicházející z okolních ulic. Roletu můžete použít především pro jakékoliv okno, tedy pro klasické obdélníkové, čtvercové nebo stropní či střešní. U nás není problém sehnat atypický tvar rolety.

Vnitřní žaluzie

Zde si můžete vybrat z dvou základních typů, buď zvolíte vertikální žaluzie nebo ty horizontální. Mnozí se domnívají, že ty vertikální jsou spíše do kancelářských budov, opak je pravdou. Jejich velkou výhodou je naklápění lamel v různých úhlech a tím i plynulá regulace světla. Díky široké škále provedení promění váš interiér v útulné místo. Tím samozřejmě neříkáme, že ty klasické horizontální žaluzie jsou špatné, jejich výhodou je například jednoduché ovládání a nenáročná údržba. Nejjednodušší způsob očištění je uzavření lamel a utření pomocí hadříků nebo vysavače s nástavcem.

Proč ne oboje?

Pokud stále bojujete s rozhodnutím, zda rolety nebo žaluzie, nedej bože, jestli vertikální či horizontální, proč nezkusit oboje? Zkuste dát například do přízemních prostorů venkovní rolety a do pater dát žaluzie.

ab
ab
ab
ab
ab