Kategorie

Rockhouse 2009. Přihlašte se do soutěže o nízkoenergetický dům roku

Podílíte se na projektu stavby nízkoenergetického domu? Do 28. února se můžete přihlásit do soutěže Rockhouse 2009 a podpořit tak propagaci ekologických budov. V případě úspěchu navíc můžete získat až 100 000 korun!
 

Soutěž Rockhouse již potřetí

Soutěž Rockhouse se koná již potřetí. Jejím cílem je ocenit a zviditelnit odborníky, kteří při realizaci stavebních projektů myslí kromě svébytného designu také na životní prostředí. Organizátoři letos nebudou dělit projekty profesionálů od projektů studentů, rozhodli se pro jiné dvě kategorie – účastnit se můžete v kategoriích PROJEKT nebo REKONTRUKCE.

Podmínky

Přihlásit se mohou fyzické i právnické osoby, popřípadě jejich sdružení - architekti, projektanti, realizační firmy, investoři, studenti i studentské kolektivy s projekty nízkoenergetických a pasivních domů a staveb, nebo s již realizovanými stavbami. Navržená stavba musí odpovídat klasifikaci stupně tepelné náročnosti budov kategorie A (mimořádně úsporná) nebo kategorie B (velmi úsporná). Projekty i hotové stavby musí navíc splňovat závaznou podmínku – tou je využití izolačního materiálu Rockwool (společnost Rockwool a.s. je největší světový výrobce tepelných, zvukových a protipožárních izolací z kamenné vlny. Kamenná vlna izoluje, nehoří, tlumí hluk, dýchá a nevlhne. Je tak vhodná pro zateplení střech, fasád, příček, podlah, potrubí, kotlů apod.).

100 000 Kč pro vítěze

Právě společnost Rockwool věnuje vítězům zajímavou finanční částku – vítěz kategorie PROJEKT získá 100 000kč, pro kategorii REKONSTRUKCE je to 50 000kč. Mediálními partnery soutěže jsou časopisy ASB, STAVBA, ARCHITEKT a ERA21. Výukovými partnery jsou univerzity TU LIBEREC, ČVUT PRAHA, VUT BRNO a VŠBT OSTRAVA.
V odborné porotě zasedají Ing. arch. Oleg Haman, Jan Novák, Doc. Ing. Miloslav Meixner, CSc., Ing. arch. Vladimír Merta, Ing. arch. Josef Smola, Ing. Tomáš Korec (obchodní ředitel Rockwool, a.s.), Prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc. Předsedkyní poroty je významná česká architektka Prof. Ing. arch. Eva Jiřičná, C.B.E.

Přihlašte se

Soutěž byla vyhlášena již 1.10. 2008, proto neváhejte a pokud splňujete výše zmíněné podmínky, přihlašte se. Elektronický přihlašovací formulář, podklady pro výpočet energetické náročnosti a další informace o soutěži lze najít na internetových stránkách www.rockhouse.cz.  Soutěž je ANONYMNÍ! Dotazy na sekretariát soutěže můžete mailem posílat do 31.12.! (sekretariat@studiorema93.cz) Soutěžní návrhy budou přijímány do 28.2. 2009 do 15h.
ab
ab
ab
ab
ab