Kategorie

Římské rolety jsou IN

Chcete, aby vaše zahalená okna působila lehce, exkluzivně a přitom vás nestála celé jmění? Žádný problém- výrobci totiž oblékli staré dobré rolety do nových kabátů. Světlé barvy a lehké konstrukce tak mohou vytvořit z vašich oken skutečné originály, za které se před návštěvami rozhodně nebudete stydět.
Přestože si všichni pamatujeme dobu, kdy jsme těžké a neprodyšné rolety v tmavých barvách shazovali z oken a instalovali na jejich místo tehdy moderní žaluzie, návrat rolet přišel velmi rychle a začala jejich nová éra. Z původního stylu a vzhledu  však nezbylo téměř nic. Nynější materiály, provedení, vzory i navíjení mají s původními roletami pramálo společného.

Římské rolety zútulní váš byt

Proč zrovna rolety?

Na úvod je třeba uvést, že systém rolet je dnes mnohem dokonalejší než v minulosti. Jejich plynulý pohyb i  libovolné nastavení a rovněž regulace zastínění místnosti jsou samozřejmostí. A co se vlastně pod označením římské rolety skrývá? Jde o hliníkový profil s řetízkovým ovládáním, navíječi,  potřebnými tyčkami a lanky. Oblíbenými se rolety staly především pro svůj dekorativní vzhled, který navíc uživateli umožňuje libovolně měnit materiály a dekorační látky, ze kterých jsou rolety vytvořeny. Na okně pak „římany“ vypadají lehce a moderně, čímž dodávají vašemu obydlí čistou a svěží atmosféru. Často zmiňovaná je i jejich praktičnost, jelikož  je můžeme kdykoliv vytáhnout a zabránit tak jejich případnému ušpinění při malování, kuchtění nebo jiných domácích pracích. Ocenit lze také možné umístění i na střešní okna.

Římské rolety se dají použít v každé místnosti

Jaký druh tkaniny použít?

Na římské rolety jsou obecně vhodnější lehké materiály, látky jednobarevné, popřípadě  s jednoduchými geometrickými tvary či vzory. Pokud se především snažíte zamezit vstupu sluníčka, je nejlepší zkombinovat navrhovanou látku s tzv. podšívkou, kterou může být  jakýkoliv neprůsvitný textilní materiál. Co vás asi potěší nejvíce, je, že si látku můžete zvolit sami, přičemž platí, že fantazii se meze nekladou.

Bílou barvou nic nezkazíte

Kam s ní?

Římské rolety lze použít prakticky všude. Sluší oknům vašeho obývacího pokoje, ložnice i koupelny a kuchyně, kde vydrží překvapivě déle čisté než běžná záclona. Roletu lze upevnit do stěny, stropu i na rám okna. Široké sklady římské rolety vytvářejí dřevěné tyčky, zasunuté v pravidelných rozestupech do oček našitých na rubu látky. Pomocí speciálních látkových pásů se šňůrkami můžeme roletu bez problémů vytahovat a zase spouštět. Pravdou je, že pokrytí větších ploch než 6 m2 je vhodné předem konzultovat s odborníkem – čím je totiž římská roleta širší, tím je těžší, a hůře se tak ovládá. Látka je často ke konstrukci přichycena pomocí suchého zipu, který se osvědčí především v okamžiku, kdy budete chtít roletu vyprat.

Rolety můžete přidělat téměř kamkoliv

Body pro římské rolety

Římské rolety jsou jednoduše kvalitní, praktické a elegantně stylové. Jestli chcete provzdušnit a osvěžit své bydlení, jsou právě ony tím nejšarmantnějším řešením.
ab
ab
ab
ab
ab