Kategorie

Revoluční nano impregnace pro ochranu kamenných povrchů

Ať chceme nebo ne, trpí všechny povrchy, včetně na první pohled tak odolného kamene. Právě ten je velmi často používán jako stavební a dekorační prvek, který se znovu a znovu vrací na výsluní zájmu.

Nyní se nabízí moderní technologie, díky které všechny kamenné povrchy zůstanou jako nové, a to prakticky bez námahy. Přichází totiž revoluční nano impregnace.

Výhody nano technologie

Zdá se vám slovo revoluční přehnané? Věřte tomu, že si výhody tohoto způsobu impregnace kamene rychle oblíbíte a budete souhlasit s tím, že snadněji to již nejde. Nano impregnace se úplně jednoduše nastříká na požadovanou plochu a to je vše. Nano částice se vsáknou hluboko do materiálu a tam potom udržují povrchové napětí, které odpuzuje vodu a nečistoty. Oproti starým způsobům ochrany povrchů pomocí silikonu, vosku nebo pryskyřice je tato nová metoda maximálně účinná a také velmi odolná. Tím, že nejde o celistvou vrstvu na povrchu kamene, nedá se impregnace tak snadno nechtěně setřít dotekem. Velkou výhodou je zachovaná prodyšnost materiálu a zároveň jeho zakonzervování, které prodlouží životnost. Impregnace kamene má také antibakteriální vlastnosti a na povrchu se netvoří plísně ani se tu nedaří houbám či mechům, což bývá častý problém.

Inspirace lotosovým květem

Efekt lotosového květu, na kterém nano impregnace funguje, vytvoří z kapalin povrchovým napětím uzavřené kapičky, které po povrchu sklouznou pryč. Tak umí ochránit materiály nejen před vodou, ale například i před oleji, chemikáliemi a kyselinami do pH 13. Je-li potřeba, stačí povrch otřít vlhkým hadříkem a je opět čistý. Venku to pak za vás udělá úplně obyčejný déšť. Přitom je impregnace kamene pomocí nano technologie naprosto bezpečná a také neviditelná, takže nijak neovlivní přirozený vzhled kamene.

ab
ab
ab
ab
ab