Kategorie

REVOLUCE V BAZÉNOVÉ CHEMII – ČISTOTA BEZ CHLÓRU

Firma SOVEKO PLAST uvedla na trh nový, šetrnější desinfekční prostředek – jmenuje se Guanicid.
 

Vlastníte bazén a vadí Vám vůně chlóru? Štípou Vás oči? Máte vysušenou pokožku? Nebo jste na chlór alergičtí? Tou pravou variantou pro Vás může být právě tento nový čisticí prostředek.

Šetrnost k přírodě

Hlavním snahou firmy SOVEKO PLAST je vyvíjet a následně používat takové technologie, které jsou ohleduplné k přírodě. Jejich novinkou je přípravek, který představuje rovnocennou alternativu vůči chlorové chemii. Nabízí také několik vlastností, které by mohli majitelé bazénů ocenit.
 

Vlastnosti Guanicidu

Guanicid je roztok elektricky kladně nabitého polymeru, který usmrcuje mikroorganismy kontaktem s jejich záporně nabitou buněčnou membránou. Voda ošetřená Guanicidem vám zpříjemní koupání díky těmto vlastnostem:
-  voda není cítit po chlóru
-  nedráždí oči ani sliznice
-  nevysušuje pokožku
-  nevyvolává alergické reakce
-  nemá vliv na pH vody
-  Gaunicid účinkuje i při vyšší teplotě vody
-  dávkuje se pouze 2x měsíčně
-  působí i proti řasám (není proto nutné užívat algicidní přípravek)
 
 

Aplikace

Před aplikací přípravku by se měla stabilizovat tvrdost vody a mělo by se upravit pH. K tomu je někdy zapotřebí používat další speciální prostředky. Guanicid sice neovlivňuje pH vody tak jako chlorová chemie, přesto výrobci doporučují měřit pH alespoň 1x týdně (ideální pH je 7,2-7,6). Gaunicid se aplikuje přímo do vody při zapnuté filtraci, která zajistí promíchání vody. Koupat se je možné krátce po promíchání vody.
 
Další informace k tomuto přípravku najdete na adrese
 http://obchod.soveko.cz/bazenova-chemie/rada-bezchlorova/c-967/
Info: www.soveko.cz
ab
ab
ab
ab
ab